Спецслужби РФ причетні до атаки вірусу «Petya.А» — СБУ

Новини 03 Лип. 2017 р., 11:49 1192

Служба безпеки України встановила причетність спецслужб РФ до атаки вірусу Petya.А на території нашої держави, яка відбулась 27 червня.

Про це повідомляє прес-служба СБУ.

Кібератака за допомогою шкідливого програмного продукту відбулась на державні установи, об’єкти транспортного, енергетичного, фінансового сектору та приватні підприємства, мала на меті дестабілізацію суспільно-політичної ситуації в Україні.

За повідомленням Служби безпеки України, зараження було сплановане та здійснено заздалегідь. Кібератака «замаскована» під звичайний вірус типу ransomeware (програмне забезпечення для вимагання грошей), створеного для збагачення зловмисників. Проте відсутність реального механізму заволодіння коштами, примітивність якого лише підтверджує думку про те, що збагачення не було метою атаки. «Ураження» вірусом відбувалось в декілька етапів та стартувало напередодні державного свята — Дня Конституції України.

Спеціалісти зазначають масштабність та оригінальність зараження, пов’язаного з використанням прикладного бухгалтерського програмного забезпечення. Оскільки основним результатом кібератаки мало бути знищення важливих даних, дестабілізація роботи приватних та державних установ України.

«Наявні дані, у тому числі отримані у рамках взаємодії з міжнародними антивірусними компаніями, дають підстави вважати, що до атак причетні ті ж самі хакерські угрупування, що у грудні 2016 року атакували фінансову систему, об’єкти транспорту та енергетики України з використанням ШПЗ «TeleBots» та «Blackenergy». Це свідчить про причетність до цієї атаки спецслужб РФ», — зазначається у повідомленні.

Наразі СБУ, співпрацюючи з Нацполіцією та іншими компетентними службами та установами, здійснюються заходи по мінімізації та локалізації наслідків атаки вірусу-вимагача.

Нагадаємо, кібератака 27 червня вплинула на роботу багатьох приватних структур, торкнулась навіть роботи київського метрополітену, Чорнобильської АЕС та «Ощадбанку». Останній планує відновити повноцінну роботу вже сьогодні.

30 червня СБ України опублікувала оновлені рекомендації щодо захисту комп’ютерів від кібератаки вірусу-вимагача.

загрузка...
Loading...

One Response to Спецслужби РФ причетні до атаки вірусу «Petya.А» — СБУ

  • Anyone isn’t executing her research and possibly wrote that Uninteresting pablum piece at her table without having at any time ecosystem lazy foot within Chestnut Hill. How can yourself not point out 1 of the oldest, legendary and optimum delightful dining establishments Roller’s consists of been managing us in direction of special and delicious food stuff due to the fact the 80s, as includes Roller’s Traveling Fish and moreover a suitable crack prompt location, Roller’s Specific. How in excess of Thai Kuu and Cin Cin Definitely the simply just point by yourself can navigate is your unimaginative keyboard.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

НОВИНИ

22.09.2017
21.09.2017