Як подолати післясвяткову апатію?

Новини 08 Січ. 2017 р., 16:30 591

Дехто називає це лінню, але медики підібрали для цього поняття спеціальний термін — «післясвятковий синдром». Мабуть, багато кому знайоме відчуття, коли не хочеться ні їсти, ні спати, а від думки про те, що наступний день — робочий, кидає в лихоманку.

Подолати апатію після свят і повернутися у звичний робочий режим досить нескладно. Головне — боротися із синдромом поступово, очистити організм від токсинів, які накопичилися протягом свят, більше перебувати на свіжому повітрі.

Дослідження показали, що у 66% працівників, які повертаються на роботу після затяжних свят, спостерігається серйозний стрес. Основні симптоми «післясвяткового стану» — меланхолія, сум, гнів, тривога, головні болі та швидка втомлюваність. Упоратися з цим станом досить просто, якщо повертатися до робочого графіка поступово, не порушувати звичного режиму дня.

Психологи радять перший робочий день після свят починати з планування наступної роботи, сортування документів, перевірки пошти. Такі справи не потребують надзвичайної концентрації, але завдяки їм людина швидше включається в робочий процес. Також підвищує працездатність перегляд новин у професійній сфері та спілкування з колегами по роботі. Для багатьох людей обмін досвідом стає мотивацією до подальшого професійного зростання.

Не варто забувати про харчування. Під час свят їжа відрізнялася від звичного раціону. А тому перехід на звичайне щоденне меню теж може стати своєрідним «стресом». Лікарі радять їсти менше, але частіше — через кожні три години. Включіть до свого денного раціону трав’яні чаї, сухофрукти та свіжі фрукти, горіхи, шоколад. Це допоможе підняти тонус.

Але, мабуть, найкращій рецепт від «післясвяткового стану» — це приємно та поступово починати працювати. Якщо робота не приносить морального задоволення, повертатися до робочих обов’язків після свят буде набагато складніше.

Loading...

One Response to Як подолати післясвяткову апатію?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

НОВИНИ

18.10.2017
17.10.2017
16.10.2017