Жертв кібератаки не штрафуватимуть за неподання податкової звітності

Новини 14 Лип. 2017 р., 14:13 339

Верховна Рада звільнила постраждалих від кібератаки від штрафів за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних. Їм надано право зареєструвати зазначені документи до 31 липня. Про це повідомив 24 канал.

Закон «Про внесення змін до підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України (щодо незастосування штрафних санкцій за несвоєчасну реєстрацію податкових та акцизних накладних внаслідок несанкціонованого втручання в роботу комп’ютерних мереж платників податків)» підтримали 257 депутатів.

За словами глави парламентського комітету з питань податкової та митної політики Ніни Южаніної, документ передбачає звільнення платників податків від штрафів за несвоєчасну реєстрацію у відповідних єдиних реєстрах податкових та акцизних накладних, а також — розрахунків коригування, складених в період з 1 по 30 червня.

Умовою поширення на платників податків запропонованих депутатами норм є заява платника податків щодо несанкціонованого втручання хакерів в його електронні облікові бази даних, реєстрація прострочених накладних до 31 липня та оновлення до кінця поточного року зіпсованого податкового та бухгалтерського обліку.

Згідно із законом, штрафні санкції у розмірі 10 відсотків від погашеної суми податкового боргу не застосовуватимуться до узгоджених сум грошових зобов’язань із граничним строком сплати 30 червня 2017 року.

Також тимчасово (до 31 грудня 2017 року) у випадку втрати чи пошкодження інформації, яка міститься у базах даних обліку платника податків через вірус Petya.A (за наявності документів, які підтверджують зазначені події), платник податків протягом 10 календарних днів з дня набрання законом чинності має у письмовому вигляді повідомити контролюючий орган за місцем обліку. Також протягом 10 днів він зобов'язаний відновити цю інформацію.

У разі неможливості проведення перевірки платника податків у таких випадках строки проведення перевірок переносяться контролюючим органом до дати відновлення такої інформації, але не пізніше 31 грудня 2017 року.

загрузка...
Loading...

One Response to Жертв кібератаки не штрафуватимуть за неподання податкової звітності

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

НОВИНИ

19.09.2017
18.09.2017
17.09.2017