Гуманітарна комісія вирішила не перейменовувати вулицю Тургенєва

Новини, Репортажі 10 Бер. 2017 р., 13:49 995

Депутатська комісія з гуманітарних питань під час засідання 9 березня рекомендувала не підтримати сесії міської ради проект рішення «Про перейменування вулиці Тургенєва».

Проект виноситься на сесію відповідно до рекомендацій комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Броварської міської ради.

Як зазначено у пояснювальній записці до проекту, відповідно до експертної оцінки, наданої інститутом історії України Національної Академії Наук України в 2015 році на замовлення виконавчого комітету Броварської міської ради, вулиця Тургенєва віднесена до категорії вулиць, рекомендованих до перейменування.

Нове ж найменування вулиці Тургенєва пропонується на честь Івана Павловича Сокура — головного лікаря Броварської центральної лікарні в період 1982—2010 років та має звання Заслуженого лікаря України, почесного громадянина міста Бровари (2001 р.), удостоєний орденів «Знак пошани», «За заслуги» ІІ та ІІІ ступенів, княгині Ольги ІІ ступеня.

Під час обговорення проекту було зачитане звернення депутата міської ради Володимира Оксютенка, до виборчого округу якого відноситься вулиця, про те, що він мусить відреагувати на звернення мешканців з проханням не перейменовувати вулицю Тургенєва. У листі вказувалося, що рішення комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків є рекомендаційним, а по самому перейменуванню потрібно було провести громадські обговорення. У ще одному зверненні від мешканців вулиці наголошувалося, що Іван Тургенєв не був ані комуністом, ані русофілом, ані українофобом.

Як зазначив голова гуманітарної комісії Сергій Бєльський, він теж не розділяє позиції комісії і запропонував, якщо увіковічити ім’я Заслуженого лікаря України та почесного громадянина Броварів Івана Сокура, то назвою нової вулиці у місті або ж, за погодженням мешканців, перейменуванням вулиці Оболонська, на якій головний лікар міста жив.

Ще один депутат, Галина Негода, аргументуючи тим, що Іван Тургенєв не жив у радянські часи і не був комуністом, також висловила переконання, що назву вулиці потрібно залишити. «Наша фракція проти збереження комуністичних назв вулиць, але щодо Тургенєва, то це не той випадок», — сказала пані Негода.

За словами присутнього на засіданні голови комісії з питань найменувань та пам’ятних знаків Дмитра Карпія, комісія, рекомендуючи перейменувати вулицю Тургенєва, керувалася таким принципом: у місті залишається близько 30-40 російських назв вулиць.

«Питання не в декомунізації. Не паритетність у підході саме до російських назв є дивною. Саме тому ми дійшли висновку, що має бути паритетність з іноземними назвами. Наприклад, дві вулиці російські, дві татарські і т. д. Щодо закидів про незаконність наших рішень, то ми діємо в рамках закону про назви та закону про місцеве самоврядування», — зазначив Дмитро Карпій.

У підсумку члени гуманітарної комісії одноголосно утрималися від підтримки проекту. Останнє слово має бути за депутатським корпусом на сесії міської ради.

P.S. 10 березня депутатська комісія із земельних питань також не підтримала рішення про перейменування вулиці.

 

загрузка...
Loading...

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

НОВИНИ

19.09.2017
18.09.2017
17.09.2017