Напередодні Хеловіна невідомі в Броварах отруїли котів?

Pinterest LinkedIn Tumblr +

Протягом 30 та 31 жовтня, напередодні HALLOWEEN, у Броварах невідомі отруїли котів та кошенят чорно-білого окрасу. Про це у Фейсбуці на своїй сторінці розповіла волонтерка Тетяна Война. 

«Хтось наряджався, веселився, свято святкував, а хтось  сьогодні зранку збирав трупи котів та кошенят, їздив по ветклініках і рятував полумертвих… Не вижив з отруєних ніхто! ЯД сильний!», – пише Тетяна.

У своєму дописі Тетяна вказує, що волонтерки із Торгмашу не дорахувалися понад 30 котів, які зазвичай приходили поїсти.

А в районі «Алеї кохання», де волонтер Сергій Коваленко регулярно проводить вилов котів для стерилізації, ранком 31 жовтня він не дорахувався понад 10 тваринок. Раніше коти та кошенята завжди його очікували, розповідає Сергій, але вчора протягом дня та сьогодні, 1 листопада, поїсти так і не прийшли. Попри те, що волонтери шукали тварин по всіх відомих місцях їхнього схову, ні живих котів, ні їхніх трупів не знайшли. Ймовірно, каже Сергій, коти залізли у підвали, де і сконали, однак доступу туди волонтери не мають.

Бабуся Тамара, яка також доглядає за безпритульними котами, 31 жовтня в себе під балконом знайшла  мертвим майже доросле кошеня, розповідає Тетяна. А напівживу кішку, яка ледве вилізла з-під гаража, волонтерка терміново шпиталювала у ветклініку.

мертва кішка

Бабуся Тамара показує мертве кошеня

Ветлікарка з броварської клініки «РеалВет» Віра Петрівна повідомила, що тваринка поступила до них у критичному стані, з судомами, і врятувати її не вдалося. Чи стало саме отруєння причиною смерті – не вточнила, позаяк аналізу зробити кішці не встигли. Також ветлікарка зазначила, що протягом 30-31 жовтня в їхню клініку не поступали інші тварини з симптомами, схожими на отруєння.

Волонтерка Тетяна Федяй у коментарях до посту зазначає, що за два останні роки на Промзоні невідомі тричі труїли стерилізованих цуценят. Загалом Промзона – це місце, куди люди постійно вивозять як непотріб щенят та собак.

«НЕНАВИДЖУ тих, хто проти стерилізації тварин, тих, хто навмисно розводить їх в себе вдома, хто вивозить з сіл та дач і де попало викидає», – у відчаї пише Тетяна Война.

Волонтери переконані, що ймовірне отруєння котів саме чорно-білого окрасу – свідоме винищення тварин перед «сатанинським» святом Хеловіном.

Хеловін в Україні

На жаль, українці добре знають світову культурну спадщину, але погано знають власну.

Як пише українська письменниця Дара Корній, суботу напередодні 8 листопада, яка цього року припала на 7 листопада, в православних українців називають «дідівський день» або «осінні діди» або ще Дмитрівською суботою. Вважається, що цього дня на землю повертаються духи всіх померлих. У цей день запалюють вдома та в церквах свічки, моляться та поминають усіх померлих, а також не відмовляють у допомозі жебракам. Цього дня дякують своїм покійним дідові-бабусі-прадіду за те, що ми є.

У католицькій церкві пам’яті померлих присвячені перші дні листопада. Так, 1 листопада відзначається День всіх Святих, а 2 листопада – День поминання покійних.

У США, Канаді, Ірландії та Великій Британії це свято називають геловін чи хеловін (скорочено від «All Hallows Even» – «Вечір усіх святих»). А ще його називають «Відьомська ніч». Припало воно цього року в ніч із 31 жовтня на 1 листопада.

Символом свята є ліхтар із гарбуза у вигляді людської голови, якими діти лякають дорослих. А ті «відкупляються» від них солодощами. Під час святкування Хеловіну відбуваються відвідування тематичних костюмованих вечірок, прикрашання оселі та будівель, розведення вогнищ, розповідання моторошних оповідок, перегляд фільмів жахів тощо.  Зауважимо, що прообразом Хеловіну вважають кельтське язичницьке свято Савань (Саман – пан смерті і злих духів), яке міцно асоціювалося зі смертю та надприродним.

Попри те, що в Україні Хеловін набуває все більшого поширення, православні церкви негативно ставляться до його святкування. А в країнах Східної Європи представники православних церков називають Хеловін «святом внутрішньої порожнечі та побічної ознаки глобалізації» через його пропаганду магії й демонізму.

Як зазначає «Дзеркало Медіа», « історично Хеловін є суто язичницькою традицією і днем окультно-демонічного поклоніння. В ньому немає нічого християнського. Сучасні відьми і сатаністи дотепер поклоняються демонічним «богам» і «богиням», проводять неймовірні ритуали, а деякі групи приносять у жертву тварин і навіть людей».

Що говорить закон про знущання над тваринами

Зазначимо, що ст.89 Кодексу України про адміністративні правопорушення за жорстоке поводження з тваринами – знущання, завдання побоїв або вчинення інших насильницьких дій, що завдали тварині фізичного болю, страждань і не спричинили тілесних ушкоджень, каліцтва чи загибелі, залишення тварин напризволяще, у тому числі порушення правил утримання тварин, – тягнуть за собою накладення штрафу від двохсот до трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян із конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Ті самі дії, вчинені стосовно двох і більше тварин, або групою осіб, або особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за таке саме порушення, пропаганда жорстокого поводження з тваринами – тягнуть за собою накладення штрафу від трьохсот до п’ятисот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або адміністративний арешт на строк до п’ятнадцяти діб із конфіскацією тварини, якщо перебування тварини у власника становить загрозу для її життя або здоров’я.

Згідно зі ст. 299 ККУ, жорстоке поводження з тваринами, що відносяться до хребетних, у тому числі безпритульними тваринами, що вчинене умисно та призвело до каліцтва чи загибелі тварини, а також нацьковування тварин одна на одну чи інших тварин, вчинене з хуліганських чи корисливих мотивів, публічні заклики до вчинення діянь, які мають ознаки жорстокого поводження з тваринами, а також поширення матеріалів із закликами до вчинення таких дій, караються арештом на строк до шести місяців або обмеженням волі на строк до трьох років.

Ті самі дії, вчинені у присутності малолітнього чи неповнолітнього, караються обмеженням волі на строк від трьох до п’яти років або позбавленням волі на строк від трьох до п’яти років.

 Дії, передбачені частинами першою або другою цієї статті, вчинені з особливою жорстокістю або у присутності малолітнього чи неповнолітнього, або щодо двох і більше тварин, або повторно, або групою осіб, або вчинені активним способом, караються позбавленням волі на строк від п’яти до восьми років.

Як повідомив начальник Броварського відділу поліції Максим Скидан, протягом 30-31 жовтня в правоохоронні органи не надходило заяв щодо жорстокого поводження з тваринами.

Читайте також  «Найбільше мотивує те, що нас чекають», – броварські волонтери

Поділіться.

Залиште відповідь