День усиновлення щороку припадає на 30 вересня і співпадає з днем християнського свята Віри, Надії, Любові та їх матері Софії. Скільки дітей-сиріт та дітей, позбавлених піклування наразі перебуває на обліку в Броварах, як усиновити дитину та що має право усиновлювач – далі в матеріалі.

Уперше в Україні цей день почали відзначати 30 вересня 2009 року (відповідно до Указу Президента України від 27 листопада 2008 року).

Усиновленню підлягають діти-сироти, діти, позбавлені батьківського піклування, та діти, батьки яких дали згоду на усиновлення.

У Броварській громаді

Як йдеться на сайті Броварської міськради, в службі у справах дітей станом на 30 вересня 2021 року перебуває на обліку 140 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Зокрема:

 • 89 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають під опікою (піклуванням) громадян;
 • функціонує 3 прийомні сім’ї, в яких виховується 6 дітей-сиріт, дітей позбавлених батьківського піклування та осіб із їх числа;
 • одна прийомна сім’я прибула з території проведення операції об’єднаних сил. У цій сім’ї виховується 1 дитина, позбавлена батьківського піклування, та 1 особа з числа дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • забезпечено функціонування 6 дитячих будинків сімейного типу, в яких виховується 33 дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування та 2 особи, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування;
 • 4 дітей, які перебувають на первинному обліку Служби, влаштовані в прийомну сім’ю та 4 дитини до дитячих будинків сімейного типу, які функціонують на інших адміністративних територіях;
 • з метою недопущення передачі дітей до інтернатних закладів, створено та забезпечено функціонування двох сімей патронатних вихователів, де тимчасово виховуються діти, які залишилися без батьківського піклування з тих чи інших причин (смерть батьків, негайне відібрання від батьків, у зв’язку з загрозою життю та здоров’ю дітей, тощо). Наразі в сім’ях патронатних вихователів перебуває 4 дітей, які залишилися без батьківського піклування.

Станом на 21 вересня 2021 року 48 дітей, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, перебувають на обліку служби як такі, що можуть бути усиновленими. З них:

Вік дитини (років) Кількість дітей
0–2 2
3–5 6
6–10 9
11–18 31

 

Показники з усиновлення за останні роки:

Роки Внутрішньосімейне усиновлення Усиновлено в місті
2015 3 8
2016 9 8
2017 5 3
2018 4 4
2019 0 4
2020 2 4
2021 5 1

 

Процедура усиновлення є досить простою:
 • Подружжя (або особа, яка не перебуває у шлюбі), які бажають усиновити дитину, звертаються з письмовою заявою і відповідними документами до служби у справах дітей за місцем проживання. Усиновювачами можуть бути повнолітні, дієздатні особи з 21 року.
 • Кандидати в усиновлювачі проходять навчання у Харківському обласному центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.
 • Далі відбувається процедура постановки на облік кандидатів в усиновлювачі та підбір дитини.
 • Якщо кандидати підібрали дитину, служба у справах дітей за місцем її перебування протягом 10 робочих днів готує висновок про доцільність чи недоцільність усиновлення дитини.
 • Кандидати в усиновлювачі подають до суду за місцем перебування дитини заяву про її усиновлення.
 • У разі позитивного вирішення питання та отримання рішення суду, усиновлювач зобов’язаний особисто забрати дитину з місця її перебування.
Усновлювачі мають право:
 • змінити прізвище, ім’я та по-батькові дитини, місце та дату народження;
 • на одноразову оплачувану відпустку тривалістю 56 календарних днів (70 календарних днів – при усиновленні двох і більше дітей);
 • на відпустку по догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку;
 • на щорічну додаткову оплачувану відпустку тривалістю 10 календарних днів без урахування святкових і неробочих днів;
 • на допомогу в розмірі як при народженні дитини.

ФОТО – Знай

Читайте також:

 1. Дітям-сиротам у Броварах замість квартир пропонують гроші

 2. Багатодітна родина з Красилівки отримала новенький мікроавтобус. ФОТО

 3. Батьків-вихователів із СОС «Дитяче містечко» привітали з Днем захисту дітей. ФОТО

 4. МФК «Бровари» розширило перелік категорій пільговиків на безкоштовне відвідування секції з футболу