Read More"/>

Українське радіо проведе щорічну акцію «Всеукраїнський радіодиктант національної єдності», що присвячена Дню української писемності та мови, повідомляє Освіта.ua.

Акцію на підтримку української мови проведуть 8 листопада об 11:00. Текст радіодиктанту у прямому ефірі читатиме автор підручників і посібників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Відомий мовознавець складає текст радіодиктанту останні 13 років. Цього року автор внесе кілька елементів на перевірку нової редакції чинного правопису.

Всеукраїнський радіодиктант національної єдності був започаткований у 2000 році з метою єднання навколо мови. Відтоді щороку слухачі, а віднедавна й телеглядачі (акцію транслює телеканал UA: Перший) можуть взяти участь у написанні диктанту й перевірити, наскільки добре вони знають мову. Пишуть диктант і за межами України. Торік на адресу Українського радіо надійшло 32779 диктантів. З них без помилок написали 311 учасників.

Перевірити диктант цьогоріч можна буде вже за 15 хвилин після його написання. За цей час (11:45-12:00 год.) охочі зможуть надіслати свій текст (фото, скан або скріншот із вказаною зворотною адресою) на електронну скриньку Українського радіо ([email protected]), або у приватні повідомлення на сторінці Українського радіо у Фейсбук (UA: Українське радіо), або на вайбер – 097-107-107-9. Повідомлення надсилається на одну з адрес, не дублюючи на всі інші.

З 12:00 до 12:15год. у прямому ефірі Українського радіо Олександр Авраменко проведе роботу над помилками.

Автори безпомилкових диктантів отримають заохочувальні призи. Додатково буде оголошено конкурс на найкращі твори для написання диктанту (для тих, хто віддає перевагу традиційному листуванню). Твір із диктантом треба надіслати поштою протягом 2-х днів (до 11 листопада) на адресу: 01001, Київ, Хрещатик, 26 (помітка «на конкурс»).

Авторів 10-ти найкращих робіт нагородять заохочувальними призами.

Головне фото ‒ з мережі інтернет

Читайте також:

  1. В Україні російськомовні школи у 2020 році навчатимуться державною – Ганна Новосад
  2. Про сленг українських школярів. ДОСЛІДЖЕННЯ
Поділитись

Leave A Reply