Батьки ремонтують приміщення шкіл, які потім здаються в оренду бізнесменам, – Громадська рада

Актуально, Новини 23 Лют. 2017 р., 19:57 314

Днями Прокуратура Київської області відстояла свою принципову позицію щодо незаконності передачі приміщення Броварської загальноосвітньої школи для розміщення платних курсів з навчання водіїв.

Згідно з повідомленням, вказані дії відбулися з порушеннями вимог Закону України «Про освіту», оскільки орендар не мав відповідної ліцензії на здійснення діяльності, пов’язаної з наданням послуг для одержання освіти і підготовки фахівців різних рівнів.

У коментарі «Трибуні-Бровари» голова громадської ради при управлінні освіти Ігор Романенко зробив акцент на тому, що така ситуація склалася майже в усіх навчальних закладах. Спочатку за кошти батьків проводять ремонті роботи в класах, потім приходять так звані «бізнесмени» і беруть в оренду ці відремонтовані шкільні приміщення. Школа з цього зовсім нічого не отримує, кошти переходять безпосередньо до Броварської міської ради.

Ігор Романенко

Громадська рада ж звертатиметься до Управління освіти з вимогою провести перевірку навчальних закладів міста щодо вивчення ситуації з орендою приміщень та розглядатиме це питання на найближчому засіданні.

«Трибуна-Бровари» звернулася до директора школи №9 Олени Турковської, яка повідомила, що не може прокоментувати ситуацію, та рекомендувала передивитися відповідні повідомлення у соцмережі Facebook, де «багато вичерпної інформації». На питання, хто саме орендував та хто підписував договори, пані Олена порадила звернутися до управління комунальної власності, зокрема до Тетяни Данюк.

До управління комунальної власності спрямувала і заступник міського голови Лариса Виноградова та зазначила, що якщо приміщення здаються в оренду, то це заключають не школи, не їх адміністрація, а саме управління комунальної власності. Кошти, які йдуть від оренди, йдуть до місцевого бюджету. Жодних коштів ні на самі школи, ні на управління освіти, за словами Виноградової, не надходить.

З чиновниками управління комунальної власності журналісту «Трибуни-Бровари» не вдалося вийти на контакт: телефон управління не відповідав. А ось заступник міського голови Олександр Рєзнік розповів, що при виконавчому комітеті існує комунальна комісія, яка займається питаннями оренди комунальної власності і підпорядкована виконкому. Якщо людина хоче взяти в оренду приміщення, яке перебуває в комунальній власності, вона пише відповідну заяву до комісії, потім її розглядають, і лише після цього видають/не видають дозвіл.

Олександр Резнік

У відповідь на запитання, чи будуть здійснюватися перевірки навчальних закладів Броварів, пан Рєзнік сказав, що перевірки будуть і вже зараз виконком «займається цим питанням».

«Скарг про те, що хтось здає незаконно приміщення, яке належить тій чи іншій школі, не надходило. У мене такої інформації немає. Але перевірки проведемо. Як приміщень навчальних закладів, так і документації управління комунальної власності щодо договорів оренд, чи всі вони укладені в рамках закону», — повідомив пан Рєзнік. На уточнююче запитання, де можна буде ознайомитися з результатами перевірки навчальних закладів, він зазначив: «На сьогодні ще немає намірів проводити перевірки в навчальних закладах. Якщо буде потреба в цьому, проведемо. Спочатку потрібно проаналізувати договори оренди приміщень».

 

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018