Броварщині підкинули ще один «сміттєвий подарунок»

У ніч на 24 травня три великовантажні автомобілі висипали кілька десятків тонн сміття поблизу села Світильня у Броварському районі.

Голова Світильнянської сільської ради Олександр Кругляк повідомив, що мова може йти приблизно  про 80-90 тонн. Те, що великовантажних автомобілів було три, – інформація достовірна. Саме стільки завантажених машин бачили о першій ночі працівники пожежного депо Світильні. Вони проїхали о цій годині через село. Про це пожежники розповіли сільському голові.

Сміття висипали у двох кілометрах від Світильні дорогою на Гребельки. Зважаючи на те, де сталася подія, можна зробити висновок, що або водії місцеві, або хтось з місцевих показав їм це місце. Більш вірогідніший, напевно, другий варіант. На відстані ста метрів від зазначеної дороги розташований майданчик, огороджений бетонним парканом. Це хімсклад, як його в той час називали, колишнього радгоспу «Зоря». Там автомобілі і вивантажили непотріб — три величезні купи.

Сміття давнє, злежале, зі стійким неприємним запахом, точніше – смородом. Важко сказати напевне, звідки сміття, однак певне «дослідження» дає підстави для здогадок. Насамперед про те, що сміття не місцеве.  Були знайдені обгортки пакетів молока, морозива, кефіру, де досить чітко вказується виробник продукції. Це, зокрема, молоко від торгових марок «Молокія» та «Радимо». Вони відповідно належать Тернопільському  та Радивилівському (Рівненська область) молокозаводам, ще одна обгортка з-під морозива – від львівського виробника.

На місце події була викликана броварська поліція. Складено протокол. Сьогодні у райдержадміністрації відбудеться нарада, яка розгляне цю надзвичайну для району подію.

Нинішньої весни це вже другий випадок, коли на Броварщині виявляють «чуже» сміття. Першого разу вантажівка висипала його неподалік Великої Димерки.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017