Броварські рятувальники нагадують: будьте обережні під час відпочинку біля води

Актуально, Новини 04 Лип. 2017 р., 14:48 33

Найкорисніший відпочинок влітку — це відпочинок на воді. Але під час відпочинку треба пам’ятати про безпеку. З початку 2017 року на водних об’єктах міста Бровари та Броварського району вже загинуло 2 особи. Такі дані наводить Броварське районне управління ГУ ДСНС України на своїй сторінці в Facebook.

Основні причини таких трагедій — нехтування елементарними заходами безпеки під час відпочинку на воді, купання в непристосованих для цього місцях та в нетверезому стані.

Тож, щоб не трапилось біди, навіть той, хто вміє добре плавати, має постійно бути уважним, обережним, дисциплінованим і суворо дотримуватись правил поведінки на воді.

Човни, катери та інші плавзасоби перед відплиттям обов’язково потрібно перевірити на справність і оснастити рятувальними засобами. Якщо човен перевернувся — головне не розгубитися. Човен, який перекинувся, добре тримається на воді, тож треба зберігати спокій і до прибуття рятувальників триматися за плавзасіб, штовхаючи його до берега.

Потрапивши під пліт або вітрило човна, що перекинувся, не можна заплющувати очі. Треба плисти в тому напрямку, звідки надходить світло. Той, хто добре вміє плавати, у першу чергу, повинен допомогти тому, хто не вміє плавати, підтримувати його на плаву. Рятувати треба спочатку одного потопаючого, а потім іншого, врятувати одночасно кількох людей неможливо.

Під час катання дітей необхідна присутність дорослого в кожному човні. Він повинен уміти керувати судном, добре плавати, знати прийоми надання невідкладної допомоги постраждалим. Причиною загибелі людей на воді можуть бути вири, що затягують навіть досвідчених плавців, підводні плини, які паралізують волю людини, котра пливе; водорості, що сковують рухи.

У швидкій річці можна потрапити у сильну течію, непосильна боротьба з нею може виснажити сили. Тому розсудливіше плисти за течією, періодично відпочиваючи на спині, повільно наближаючись до берега. Якщо опинилися у воді під час сильного пориву вітру, ви не зможете вийти з води. Необхідно обрати найбільш сильну попутну хвилю, наблизитися на ній до берега і вибігти на нього.

Рятувальники закликають: будьте уважні та обережні під час відпочинку на воді. Цінуйте власне життя, бережіть життя своїх дітей. Від зневажливого ставлення до правил безпеки на воді може статися непоправне лихо. Нехай Ваш відпочинок буде радісним, приємним, а головне — безпечним.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017