Бровари вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС

Актуально, Новини 26 Кві. 2017 р., 19:22 214

У Броварах відбулася низка заходів, присвячених 31-річниці з дня трагедії на Чорнобильській атомній електростанції. У ніч на 26 квітня 1986 року сталася катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської АЕС, розташованої на території Київської області тодішньої Української РСР.

О 9 ранку до пам’ятника у парку «Перемога» — «Алея пам’яті працівникам пожежної охорони Київщини, учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС — Герої вічно живі» прийшли керівники міста, поклавши квіти та представники кількох громадських організацій, які представляють інтереси постраждалих внаслідок чорнобильської трагедії та ліквідаторів наслідків аварії.

Найбільший у місті захід, приурочений пам’яті чорнобильської трагедії, відбувся біля пам’ятника «Героям Чорнобиля» біля Броварського районного управління Державної служби надзвичайних ситуацій на вулиці Симона Петлюри.

Перед працівниками пожежних частин, служб надзвичайних ситуацій, які боролися свого часу з наслідками чорнобильської аварії виступило кілька колективів з тематичними піснями та поезією. Народний вокальний ансамбль «Калинка» (керівник Любов Шумовська) зачепив присутніх піснею «Болить в душі моїй Чорнобиль» словами: «то за байдужість кара Божа, Не вміли дбати про своє… Дай, Боже, землю врятувати, І залишитися людьми».

Приєдналася до заходу й переможниця всеукраїнського конкурсу «Голос. Діти» Еліна Іващенко, яка заспівала Гімн України.

«Трибуна-Бровари» поспілкувалася з одним із ліквідаторів наслідків чорнобильської аварії, головою Броварської міськрайонної громадської організації інвалідів «Союз Чорнобиль України» Михайлом Хрущенком.

Як розповів Михайло Михайлович, за даними двох останніх років в Броварах налічується близько 6 тисяч чорнобильців, а в районі — близько 12-и. Показники по району включають у себе дані сіл, які знаходяться уздовж Десни. «З’явилося багато так званих чорнобильців. Наприклад, взяти організацію «Дзвони Чорнобиля» Авксентія Граната (колишній депутат Броварської міської ради — прим. Т. Б.). Ця організація та її керівник мають таке ж відношення до Чорнобиля як ми з Вами до космосу», — розповів пан Хрущенко.

Михайло Хрущенко.

Зі слів Хрущенка, з майже шести тисяч чорнобильців у місті близько тисячі – інваліди ІІІ-ї групи, ІІ-ї і навіть І-ї, які взагалі не рухаються. Також багато є тих, хто працював у 10- та 30-кілометрових зонах від Чорнобиля. Організація «Союз Чорнобиль України», розповідає  Михайло Михайлович, була створена 20 років тому, але потім припинила діяльність, у 2011 році була поновлена.

Під час заходу броварчанам — учасникам ліквідації наслідків аварії були вручені подяки та квіти.

Їх отримали:

— Бабенко Віра Андріївна;

— Дмитренко Григорій Петрович;

— Колесник Павло Петрович;

— Колесников Петро Карпович;

— Костенко Сергій Михайлович;

— Кривець Олександр Степанович;

— Огородник Олег Едуардович;

— Рубанов Андрій Олександрович;

— Удовенко Анатолій Петрович;

— Семененко Віталій Ілліч;

— Степанушко Микола Іванович;

— Чалий Олексій Васильович;

Також подяки та квіти були вручені ліквідаторам-мешканцям Броварського району.

Завершився захід покладанням квітів до пам’ятника та хвилиною мовчання.

[Not a valid template]

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017