Бровари забудують таун-хаузами: про садочки й дороги не йдеться

Актуально, Новини 20 Лют. 2017 р., 20:33 839

На засіданні Інвестиційної ради міста 15 лютого крім малих «забудовників-інвесторів» були представлені підприємці середнього «калібру». Так, після розгляду питання облаштування житлових умов родини Авксентія Граната, присутні розглядали пропозиції стосовно будівництва чотирьох житлових будинків по вул. Чубинського, 109-111. 

Таун-хаузи як новий вид будівельного бізнесу

Будинки за вказаною адресою, зі слів представника проекту, вже побудовані без відповідних дозвільних документів, до того ж з порушенням протипожежних норм. У районі забудови, за словами Лілії Рибакової, відсутні централізований водогін та каналізаційна мережа, що в разі заселення будинків створить певні проблеми, вирішувати які потім доведеться місту. Саме тому для таких забудовників існує правило: «за умови підключення до міських мереж».

Як зазначив член інвестиційної ради Євген Гредунов, приватний бізнес має право на життя, але забудовник має зробити певні інвестиції у місто в цілому або в мікрорайон зокрема. Проте представник Мініч Олександр Миколайович заявив, що будучи волонтерами БО «Джерело благодаті», вони роблять багато благодійних внесків, і, можливо, після будівництва таун-хаусів облаштують дорогу.

Зрештою, оскільки від забудовників не надійшло інвестиційної пропозиції для міста і через ряд порушень, рада на даному етапі відмовила у наданні дозвільних документів.

«Запальна» фельдманіада

Наступним розглядали питання будівництва багатоквартирної житлової забудови по вул. Фельдмана,1 ТОВ «Будконтракт».

Звучали різні, думки, цифри, доводи... Частина громадських активістів казала, що їхню думку жодним чином не враховано і ряд порушень в проекті не усунуто. Частина запевняла, що потрібно давати дозвіл на будівництво даному забудовнику, оскільки не відомо, що запропонує наступний.

З боку представника забудовника були озвучені наміри побудувати 251 квартиру, середня площа помешкань складає 68 кв. м. При цьому згідно плану передбачено лише 116 паркувальних місць. Подібну інформацію поставив під сумнів начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Богдан Мельниченко, оскільки вже за даної пропозиції кількість помешкань становить 342 квартири. Крім того, як зазначив проектувальник, паркомісця на території житлового комплексу будуть тимчасовими, а постійні мають забезпечуватись за рахунок гаражних комплексів міста.

Також деяким громадським активістам та членам інвестиційної ради уявляється проблематичним  рух будівельного транспорту вулицями Фельдмана, Симоненко та перехресті Симоненка-Шевченка. А також подальший трафік цими вулицями у разі здачі забудови в експлуатацію. Для покращення транспортної розв’язки Симоненка-Шевченка депутати запропонували забудовнику зробити розширення дороги на самому перехресті ще до початку будівельних робіт. Крім того, в містобудівних умовах прописати поверховість будинків: зі сторони вул. Фельдмана (три+мансардний) та вул. Кобилянської (п’ять+мансардний).

У підсумку члени ради, за виключенням Вадима Андрієвського, погодили видачу містобудівних умов та відсоток інвестиційного навантаження на рівні 4%.

«Трояндовий рай»

Мова йде про «Малоповерхове будівництво житлових будинків зблокованого типу на частині території IV житлового мікрорайону», а саме – на перетині вулиць Трояндова, Фельдмана, Чубинського.

ТОВ «Кондитер-Інвест», отримавши в 2008 році в оренду земельну ділянку площею 1,8 га, нині планує забудувати її, звівши 140 будиночків.

Приблизна кількість мешканців, за словами керівника проекту, має бути 280-300 чоловік. Крім того, Андрій Ентель повідомив присутнім, що на прохання «міської влади» було змінено наміри з багатоповерхової забудови зменшити етажність до 3-х поверхів. Щедрим подарунком, очевидно, ТОВ «Кондитер-Інвест» вважає вилучення 48 соток землі під будівництво дитячого дошкілького закладу. Проте будувати садочок на 120 місць забудовник не вбачає за можливе, тому це знову перекладається на плечі міста.

Після тривалої дискусії члени інвестиційної ради підтримали видачу містобудівних умов та обмежень забудовнику за умови переведення 7,8 будинків під комерційну забудову, підключення до центральної каналізації та облаштування вулиць Абрикосова та Спортивна з тротуаром, облаштування освітлення, а також обов’язкове проходження експертизи. Пайова участь для житлової забудови визначена – 4%, для комерційної 10%.

Підбиваючи підсумки інвестиційної ради, складається враження, можливо дещо суб’єктивне, що крім збільшення народонаселення в місто всі без виключення забудовники нічого не приносять. Інвестнавантаження в 4% на житлове будівництво жодним чином не покриває майбутні видатки міста на утримання інфраструктури в районах новобудов різної поверховості: облаштування водогону та каналізування стоків і дощової каналізації, прокладання та будівництво доріг, забезпечення майбутніх мешканців якісними медичними та освітніми послугами. Оскільки навіть в старих районах Броварів міський владі досі не вдалось вирішити жодну з цих проблем. Тоді хто насправді є інвестором: забудовники чи міська влада, що за рахунок заселення новобудов отримує «свіжий» електорат?

 

НОВИНИ

20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018