День Петра і Павла: традиції, вірування, прикмети

Актуально, Новини 12 Лип. 2017 р., 10:09 75

12 липня православні християни відзначають День апостолів Петра і Павла. Це свято, хоч і не відноситься до найважливіших двунадесятих, однак вважається одним з найбільш шанованих, зазначають Подробности.

Цього дня люди йдуть до церкви, ставлять свічки та моляться біля ікони апостолів. Миряни просять допомоги у подоланні життєвих проблем, за успіх на початку нової справи. Також ті, хто сумнівається, просять подарувати їм надію. Дуже важливо цього дня біля ікони поставити свічки та тихо, але з душею промовити слова молитви. І лише після цього можна просити в угодників про сприяння у рішенні життєвих проблем.

У День Петра і Павла традиційно прийнято влаштовувати святкові сімейні обіди та проводити час, спілкуючись на природі з близькими. Цього дня жінки зазвичай намагалися приготувати страви з риби, щоб в їхній родині панувала атмосфера миру та любові. Проте, збираючись за святковим столом на Петра і Павла, слід пам’ятати, що церква не схвалює гучні застілля з надмірним споживанням алкогольних напоїв.

Що можна і що не варто робити цього дня 

На Петра і Павла працювати не забороняється, однак не варто цього дня прати, прасувати, прибирати в будинку, працювати в саду чи на городі. Краще перенести ці справи на інший день. Церква рекомендує замінити фізичну працю турботою про душу та богоугодними справами. Наприклад, відвідати хворих, допомогти знедоленим, приділити час молитві та духовному читанню.

Вранці слід відправитися на службу і помолитися. А протягом всього дня не слід лаятися, думати про погане або бажати чогось поганого оточуючим.

Також існує думка, що на Петра і Павла не варто відпочивати на воді. Відомо, що апостол Петро вважається покровителем рибалок. У цей день рибалки молилися святим, освячували воду та вмивалися джерельною водою. При цьому вони не купалися, щоби вода не «забрала їх у жертву».

Народні прикмети на Петра і Павла

Якщо зозуля куватиме після 12 липня — буде пізня зима. Якщо ж вона замовкне ще за тиждень до Петра і Павла, сніги та морози треба чекати вже восени.

Якщо на Петра один дощ — урожай буде непоганий, два — хороший, а три — багатий.

Дощ на Петра і Павла — вродить жито.

Петрівки холодні — рік голодний.

Якщо на Петра спека — на Різдво мороз.

Петрівка пройшла — половини літа нема.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017