Голова Калитянської територіальної громади: до нас упереджене ставлення з боку окремих обласних депутатів

18 квітня у Броварах в приміщенні великої зали Броварської райдержадміністрації під головуванням голови Київської обласної ради Галини Старикової відбулась нарада з питань об’єднання територіальних громад в Броварському районі.

На нараді, де були присутні керівник офісу реформ в Київській області Володимир Удовиченко, голова районної ради Сергій Гришко, голова Броварської районної державної адміністрації Володимир Сінько, міський голова Броварів Ігор Сапожко, депутати Київської обласної ради, сільські, селищні голови та депутати Броварської районної ради було розглянуто питання перспективи добровільного об’єднання громад на території району.

калита (2)

Під час засідання увагу привернув виступ голови Калитянської селищної ради об’єднаної територіальної громади (Броварського району) Олексія Христинченка.

Як розповів Олексій Васильович, на сьогодні він відчуває упереджене ставлення від окремих депутатів Київської обласної ради, зокрема, з боку депутата Київської обласної ради, заступника голови фракції «Батьківщина» в облраді Олега Кищука.

За словами голови об’єднаної територіальної громади (входять смт. Калита, смт. Семиполки, с. Опанасів, с. Заворичі, с. Бервиця, с. Мокрець) Христинченка, упереджене ставлення до нього він бачить, майже кожна сесія проходить у напруженій атмосфері.

«Пан Кищук приїжджає без попереджень і перетворює засідання на вияснення стосунків. Я людина в політиці нова, але готовий працювати на об’єднану громаду. Якщо особисто до мене є якісь претензії або побажання, я готовий дослуховуватися», — зазначив Христинченко.

Відзначимо, що Калитянська об’єднана територіальна громада в рамках децентралізації стала однією з найперших в Україні і найпершою в Київській області. «Ми на прикладі нашої територіальної громади хочемо показати, що територіальні об’єднання — це перспектива. Ми беремо європейський напрямок і закликаємо до взаємної співпраці між нашою громадою та районною радою», — сказав Христинченко.

Зазначимо, що голова Броварської районної ради Сергій Гришко тут же зауважив, що у витоків створення Калитянської об’єднаної територіальної громади стояли Броварська районна рада, Київська обласна рада та Київська обласна держадміністрація, вочевидь, даючи зрозуміти, що Калитянська об’єднана громада не повинна про це забувати. «Ми постійно говоримо про те, що в об’єднаних громадах повинна бути перспектива. А від Вас (звертаючись до Христинченка — прим. Т. Б.) тільки й чутно, що ви або недосвідчені, або працюєте то «лише» три місяці, то «лише» п’ять. Ви балотувалися? Так виходьте на ринг і боріться», — сказав Гришко. Додамо лише, що Сергій Миколайович — мешканець села Велика Димерка, яка висловлювала бажання створити об’єднану територіальну громаду (до якої входила б і Калита), але з центром у Великій Димерці.

Нагадаємо, що останнім часом в середині територіальної громади виникли протиріччя, які базуються на тому, що села Семиполки (стоїть на міжнародній трасі Київ — Санкт-Петербург та військове містечко у Семиполках, є великими платниками податків та вносять до бюджету громади чималі кошти, а Калита, відповідно — мало, особливо, після того, як зупинилася робота на одному з найбільших у країні комплексі сільськогосподарського тваринництва СВАТ «Агрокомбінат «Калита» (вирощування свиней). На проблемі стосунків між смт. Калита та с. Семиполки у своїх виступах на сесіях Калитянської селищної ради об’єднаної громади акцентував увагу і депутат Київської обласної ради Олег Кищук.

Голова ж Калитянської об’єднаної громади Олексій Христинченко наголосив, що свого часу утворення територіальної громади з центром у смт. Калита відбувалося прозоро і з урахуванням позицій усіх сіл та селищ, що входять до нього. «Для нас кожне село має значення. Це як пальці на руках — усі рідні і всі болять. Я особисто не дозволю, щоб село Семиполки занепадало», — сказав голова Калитянської громади. Цікаво, що сам Христинченко родом із села Калити, а потім жив та працював 19 років у Семиполках, тож громада, символічно віддавала голоси за людину, для якої не буде байдужим доля обох населених пунктів.

До речі, цікавий момент: частка доходів до бюджету територіальної громади збільшилася у кілька разів з військового містечка у Семиполках у кілька разів через те, що військовим збільшили зарплату і вони, відповідно стали більшими платниками податків (прикметно, що коли йшлося про значно менші кошти, тема відділення Семиполок від Калити не порушувалася). Однак, зараз, коли від Семиполківського військового містечка надходить більше коштів у вигляді податків з доходів фізичних осіб, то ці кошти залишаються на рахунках територіальної громади і можуть розподілятися на потреби всередині самої громади. Якби ж об’єднаної територіальної громади не було б, то ці кошти йшли б… у районний бюджет, який би видатки бюджету розподіляв не на шість сіл, а на всі села району.

Також голова Калитянської селищної ради відповів на репліки про те, що він часто пропускає різні наради та засідання на рівні району та області. «Я не можу розірватися. Голови сільських рад бувають на місцях у своїх селах і тут у районі, я — працюю на рівні об’єднаної громади. Окрім того, що їжджу постійно в обл. та райдержадміністрації, я постійно їжджу по всіх селах, слідкуючи та вирішуючи проблеми усіх населених пунктів, що входять до об’єднаної громади. Не плутайте ж голову сільради з головою об’єднаної територіальної громади», — закликав Христинченко.

Цікаво, що під час виступів голови Калитянської об’єднаної громади та голови Броварської районної ради до кореспондента видання «Трибуна-Бровари» підходили представники Броварської райдержадміністрації, які побажали бути неназваними і зазначили, що, мовляв, «оскільки район та область допомагали територіальному об’єднанню у створенні (порадами, консультаціями, юридично-документально), то негоже Олексію Васильовичу (Христиченку прим. Т. Б.) виступати щось всупереч позиції району».

До кінця квітня планується відбутися 10 чергова сесія Калитянської селищної ради об’єднаної територіальної громади.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018