Головний лікар БЦРЛ пропонує проводити госпіталізацію до 15:00

Актуально, Новини 10 Кві. 2017 р., 16:15 969

Броварська центральна районна лікарня може ввести заборону на планову госпіталізацію хворих після 15:00 і з відповідною пропозицією вже звернулася до Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги.

Про це під час оперативної наради виконавчих служб міської ради розповів головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк. Таку пропозицію керівник броварської лікарні мотивував браком кадрів. «Один черговий лікар на всю лікарню не може слідкувати за хворими. Лікарі планової госпіталізації працюють до 16:40 і йдуть додому. Але виходить так, що хворим дають направлення на госпіталізацію, а вони приходять через день-два та ще й о 19:00, о 20:00, коли їм потрібні лікарняні», — розповів Багнюк.

Валентин Багнюк.

Він також наголосив, що останнім часом у вихідні дні до Броварської центральної районної лікарні постійно звозять багато тяжкохворих на онкологічні захворювання, які у передсмертному стані.

«Це вже стало якоюсь неприємною традицією — привозити до лікарні вночі у п’ятницю, суботу та неділю тяжких онкохворих. Виїжджає невідкладна допомога на виклик, залишає направлення, викликає екстрену, а та вантажить і везе до Броварів. По дорозі ці хворі вмирають, тож виникає ще і проблема: хто має дати довідку про смерть. Помирають у приймальному відділенні, або через годину-дві. Родичі вимагають класти хворих до реанімації, але вони вже в такому стані, що не підлягають реанімації. Від цього виникають проблеми і скандали», — розповів Багнюк.

Щодо онкохворих, то як наголосив головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов, є така проблема, що не в усіх лікарнях Київської області їм видають ліки безкоштовно, як це робиться у Броварах, де ті закуповують за бюджетні кошти.

«Тенденція така, що майже з усієї області, а то і з України звозять до броварської лікарні і вимагають, щоб ми їм давали ліки безкоштовно. Якщо у Броварах проживають діти чи близькі родичі, то беруть довідки, що онкохворі мешкають тут. Ми навіть не встигаємо комусь відмовити, як вже дзвонять на «гарячу лінію», — розповів Кравцов.

Також головний лікар повідомив про надходження до лікарні великої кількості хворих від алкогольного отруєння.

«Вони п’ють по тижню чи днів по десять, а потім на вихідних вночі їх привозять, і вони в приймальному відділенні постійно «виносять мозок» лікарям та медсестрам, і на вихідних стоять крики і нецензурна лайка. До того ж, у таких хворих є ще й родичі, які вимагають лікування негайно і зараз. Ми звернулися з листом до медичного центру первинної допомоги з пропозицією: після 15:00 не проводити планову госпіталізацію хворих», — наголосив Багнюк.

Учасники оперативної наради наголосили на тому, що питання потребує додаткового вивчення і закликали медичні установи — центр первинної допомоги, службу екстреної допомоги та БЦРЛ разом з представниками виконкому провести окрему додаткову нараду.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017