Громадська рада перевірить, чи всі товари зі списку закупівель надійшли до шкіл та садочків

Актуально, Новини 02 Лют. 2017 р., 10:09 185

В останній день січня відбулося засідання Громадської ради при Управлінні освіти і науки Броварської міської ради.

«Трибуні-Бровари» не вдалось потрапити на захід, оскільки у визначеному для засідання Громадської ради приміщенні проходив…семінар нотаріусів. У підсумку через «технічні накладки» спілкуватися з членам ради довелося в коридорі. Зі слів голови громадської ради Ігоря Романенко, представникам батьківських спільнот все ж вдалось розглянути всі питання порядку денного, а саме:

1.Витрати коштів Управлінням освіти у 2016 році.
2. Виписка періодичних видань для навчальних закладів міста Бровари.
3. Енергоаудит навчальних закладів.
4. Централізований вивіз сміття із ЗОШ та ДНЗ.
5. Деталізований план закупівель Управління освіти на 2017 рік.
6. Різне.

У коментарі пан Романенко повідомив, що Громадська рада на своїй сторінці у Facebook планує оприлюднити списки закупівель по навчальним закладам для ознайомлення батьків та педагогів. Представники батьківських комітетів мають намір зібрати інформацію про надходження тих чи інших матеріальних цінностей до шкіл та садочків. Наприклад, зараз перевіряється інформація стосовно надходження до ЗОШ та ДНЗ, придбаних в 2016 році ноутбуків.

Як повідомлялося раніше,  Управлінням освіти і науки за бюджетні кошти було закуплено 75 ноутбуків, ціна яких складає 12312 грн. за штуку. Ноутбуки мали отримати:

Загальноосвітні навчальні заклади: Гімназія ім. Олійника – 12 шт.; БЗОШ №1,2,3,5,7,НВК,9,10 – по 2 ноутбуки в кожний заклад; БЗОШ №6 – 3 штуки.

Дошкільні навчальні заклади: Лісова казка — 1 штука; по 2 ноутбуки в кожен заклад– Джерельце, Сонечко, Зірочка, Теремки, Малятко, Теремок, Барвінок, Золота рибка, Золотий ключик, Червоні вітрила, Катюша, Казка; по 3 ноутбуки – Ялинка, Віночок, Ромашка, Ластівка, Калинка, Казка.

Позашкільні навчальні заклади: БДЮТ – 4 штуки.

Оскільки перспективний план закупівель на 2017 рік управління освіти не довело до відома Громадської ради, виникла ситуація, коли наприкінці 2016 року батьківські комітети деяких навчальних закладів змушені були оформити підписку періодичних видань за власні кошти. Аби знизити видатки батьків, Громадська рада запропонувала передплатити електронну версію періодики для шкіл, які не встигли її оформити. А згодом поширити таку практику на всі навчальні заклади. Проте ініціатива батьків Управлінням до сих пір не була підтримана.

За словами Ігоря Романенка, потребують роз’яснення і заплановані видатки по ремонтним роботам навчальних закладів, оскільки суми часто не збігаються з об’ємами робіт та першочерговістю їх проведення. Зокрема, «сумнівним» щодо пріоритетності видається ремонт захисної споруди (бомбосховища) в БЗОШ №2, на яку заплановано витратити 700 тис. грн, або 300 тис. грн на асфальтування під’їзду до Гімназії Олійника, в той час, як на утеплення фасадів БЗОШ №3 заплановано також близько 300 тис. грн. Тому члени Громадської ради ініціюють звернення до управління з цього приводу.

Ігор Романенко

Після отримання офіційної відповіді представники ради ініціюватимуть позачергове засідання з представниками Управління освіти, директорами навчальних закладів та планують запросити на нього заступника міського голови з гуманітарних питань Ларису Виноградову.

Ще одне з питань порядку денного – обговорення проблеми забезпечення навчальних закладів миючими, дезинфікуючими та супутними засобами для миття та прибирання. Оскільки з одного боку – міський голова та чиновники управління показово забороняють директорам навчальних закладів збирати з батьків кошти на них, а з іншого – харчоблоки поставлені таким проявом турботи у безвихідне становище, коли дека, плити, підлогу і кахель, каструлі знежирювати фактично нічим.

Ігор Романенко та інші представники Громадської ради сподіваються, що спільно вдасться знайти відповіді на всі запитання і випрацювати прозорий механізм співпраці між батьками та органами влади. На це засідання Громадська рада планує запросити і журналістів для інформування броварчан. Про дату такого засідання голова ради обіцяє повідомити заздалегідь.

«Трибуна-Бровари» слідкуватиме за розвитком подій. Маємо сподівання, що наступне засідання казковим чином не співпаде зі «з’їздом меліораторів» чи «симпозіумом ендокринологів» в актовій залі Управління освіти.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018