«Корективи» від влади: на стадіон та ремонт Київської треба додатково 30 мільйонів

Актуально, Новини 12 Сер. 2017 р., 20:08 298

Коригувати проекти щодо збільшення їх вартості та проводити тендери на визначення підрядників без відповідних рішень сесій міської ради — така негативна тенденція спостерігається останнім часом з боку управлінь та відділів виконавчих органів влади.

Один з випадків – з боку Відділу капітального будівництва (ВКБ), інший – Управління ЖКГ. А саме йдеться про проекти:

– Будівництво стадіону в парку «Перемога»;

– Капітальний ремонт ділянки дороги від вулиці Київської до вулиці Лісової.

Проект будівництва стадіону – вже уклали угоду на 16 мільйонів

Риторика про необхідність стадіону у парку «Перемога» почала звучати ще минулого року. Однак, як розповіли представники Київської обласної федерації футболу, Броварська міська рада на чолі з Ігорем Сапожком затягнула всі терміни підготовки для того, щоб потрапити у програму стадіонів від Європейського футбольного Союзу і Бровари втратила шанс отримати стадіон «під ключ» безкоштовно.

На лютневу сесію профільні управління та відділи подали проект внесення змін та доповнень до міської Програми «Загальна середня освіта» на 2015—2018 р., затвердженої рішенням Броварської міської ради від 25 грудня 2016 року. Згідно цих змін у парку «Перемога» буде будуватися стадіон загальною вартістю на рівні 7 млн грн. ВКБ попросило на розробку проектно-кошторисної документації та будівельні роботи на 2017 рік — 6,8 млн. грн. Депутати це рішення підтримали. Через два місяці виконком навіть підтримав рішення зрізати дерева, які опинилися на території майбутнього будівництва.

Але вже наприкінці травня керівник ВКБ Людмила Павлик заявила, що проект будівництва пройшов експертизу і за експертними оцінками має «певні динамічні показники» і загальна вартість проекту уже оцінюється в 19 млн грн.

Людмила Павлик

Виконком (рішення є рекомендаційними для сесії міської ради) такий кошторис підтримав.

Зазначимо, що проект рішення щодо кошторису проекту був винесений на сесію 22 червня. Депутати Броварської міської ради, зокрема, Вадим Андрієвський звернув увагу на те, що ще не було офіційного рішення сесії про кошторис, як Відділ капітального будівництва уже розпочав тендери на пошук підрядників на будівництво стадіону. Народні обранці наголосили на неприпустимості проведення тендерних процедур ДО офіційних рішень сесій міської ради.

Щодо самого рішення, що передбачало погодження зміни вартості з 7 млн грн до 19 млн грн, то депутати Броварської міської ради висловили свою позицію: 6 — «проти», 11 — «утрималися», 5 — «не голосували» і лише 11 — «за». У такий спосіб депутати не підтримали вартість проекту у 19 млн грн і залишили в силі «лютневий» варіант — 7 млн. грн.

Але далі відбулося найцікавіше: всупереч рішенню Броварської міської ради Відділ капітального будівництва не просто продовжив тендерні процедури на визначення підрядника (на суму в 17,494 млн грн), а навіть уклав угоду з переможцем тендеру угоду (!).

Договір на виконання будівельно-монтажних робіт укладений через три тижні після сесії, 17 липня, підрядником визначено ТОВ «Укрбудіндустрія» на чолі з Владиславом Репою, а сума угоди склала 16 880 438 грн, що перевищує визначений кошторис у 2,5 рази. Зауваження та попередження депутатів Броварської міської ради ВКБ на чолі з Людмилою Павлик проігнорував.

У коментарі «Трибуні-Бровари» Павлик заявила, що договір укладався у рамках того кошторису, який був визначений експертною оцінкою. Але на уточнюючі запитання журналістів, хто дав дозвіл на коригування проекту, пані Павлик заявила, що це робилося на основі консультацій та нарад…із футболістами, Федерацією футболу Броварів та громадою. Та коли журналісти уточнили, чи проводилися щодо цього проекту громадські слухання, пані Павлик заявила: «Який сенс у громадських слуханнях? Назвіть мені хоч одне громадське слухання останнім часом, яке ухвалило адекватне рішення?», — заявила Павлик.

Ремонт вулиці Київської від Гагаріна до Лісової став дорожчий майже втричі

Ще один проект, який викликає багато запитань, — «Капітальний ремонт дороги по вул. Київська від вул. Гагаріна до вул. Лісова в м. Бровари Київської області (І черга)».

Ще у 2015 році Управління ЖКГ замовило розробку проектно-кошторисної документації на проект. Тоді за висновками експертів, була озвучена загальна вартість усього проекту капітального ремонту в межах 16 млн. грн.

Але вже у березні-квітні 2017 року був оголошений тендер на підрядника по коригуванню проектно-кошторисної документації на суму 570 864 грн. (!).

Участь узяла одна компанія ПП «Науково-виробнича фірма «Мостопроект», яка виграла тендер з пропозицією у 570 863,58 грн. 7 квітня з цим підприємством був укладений договір на коригування проектно-кошторисної документації.

На основі експертної оцінки компанії «Укрекспертиза в будівництві» проект тепер оцінювався вже 2,5 рази дорожче. Причому ані про тендер, ані коригування проекту депутатів міської ради не повідомили. Лише наприкінці липня 2017 року з рішення виконкому випливає, що проект капітального ремонту вулиці Київської від Гагаріна до Лісової оцінюється аж у 42 мільйони, у тому числі (за рішенням виконкому): будівельні роботи — 33 885,825 тис. грн., інші витрати — 8 572,222 тис. грн. Мало того, що проект «дорожчає» майже втричі, він вартує більше, ніж проект з «Реконструкції магістральної вулиці загальноміського значення вул. Київської (від площі Шевченка до вул. Гагаріна) майже на 7 мільйонів гривень. При цьому жодного подання на дофінансування проекту на сесію Управління ЖКГ не робить, так само, як і не виносить на сесію проект рішення щодо змін до Програми капітального ремонту, утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою міста Бровари на 2017 – 2021 роки» затвердженої рішенням сесії Броварської міської ради від 22.12.2016 року №429-23-07 із змінами та доповненнями.

Начальник Управління ЖКГ Галина Плотнікова

І хоча Броварською міською радою кошти на «відкоригований» проект будівництва не виділені і жодного подібного рішення на сесії не ухвалено, тим не менш, тендер уже оголошений і проведений на суму 38 915 589 грн. У тендері взяли участь чотири підрядники — ПрАТ Броварське ШБУ №50, ТОВ «ДсПром Груп», ТОВ Спеценергомонтаж-Київ та ПП «Київшляхбуд». З пропозицією у 34 819 444, 33 грн. переможцем став ПрАТ Броварське ШБУ № 50. Поки що договір між підрядником і замовником не укладений. Як і у випадку з проектом будівництва стадіону, розрахунок йде на те, що депутатів повідомлять «заднім числом» і поставлять у безвихідь, коли не голосувати вже буде неможливо?

Щонайменше, ці факти мають стати предметом обговорення на сесії міської ради, адже чиновники перевищують свої повноваження, проводячи тендери, де фігурують кошти міського бюджету та укладаючи угоди без згоди міської ради або всупереч її волевиявленню.

Це лише два випадки, а скільки їх насправді?

 

 

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018
15.01.2018