Літо на порозі: діти ж мої, діти, куди вас подіти?

Актуально, Новини 23 Тра. 2017 р., 19:46 363

Не за горами весела дитяча пора – канікули. Проте батьки вже давненько «чухають потилиці» стосовно організації відпочинку для власних нащадків.

Оздоровчо-шкільний варіант

Цього року для школярів Броварів працюватимуть пришкільні та міжшкільні табори на базі загальноосвітніх навчальних закладів:

— міжшкільні табори відпочинку з денним перебуванням будуть організовані на базі ЗОШ №2,5,6,7,10;

— мовні табори будуть проводитись на базі ЗОШ №5,6,7.

Передбачається, що діти перебуватимуть у таборі з 8.30 до 16.30. У вартість одного дня відпочинку – 45 гривень – включено харчування. Докладною інформацією про влаштування дитини до табору володіють адміністрації навчальних закладів міста.

На жаль, пришкільні табори влітку обмежені в терміні своєї роботи – з 29.05.2017 по 16.06.2017 року.

«В ногу» з прогресом

Нові часи диктують нові захоплення дітей. Наразі набувають популярності гуртки робототехніки та програмування. Не обійшли своєю увагою організатори відповідних курсів і літні канікули.

Так, у Броварах свої послуги пропонує центр робототехніки «Boteon», що оголошує набір на Лiтнiй iнтенсив з робототехніки.

У програмі занять:

  • робототехніка – створення прототипу енергонезалежного Розумного Дому
  • основи авіаконструювання – за допомогою акселерометра діти навчаться керувати моделлю літака, який вони зберуть самі;
  • навчаться створювати Game на мобільних телефонах by «Game Develop»;
  • 3-D моделювання та друк – створення своїх 3-D моделей і друк на 3-D принтері;
  • битви роботів – робо-ралі, робо-сумо і ще багато цікавого;
  • програма навчання фінансової грамотності.

Заняття проводяться в форматі денного табору з харчуванням. Курс розрахований на 2 тижні занять з 9 до 18 години.

Контакти центру м. Бровари, вул. М.Лагуновой, 4-Б, 1-й поверх, дитячий центр, тел. (097) 820 95 95. Реєстрація.

У вартість навчання входить харчування. Ціна літнього інтенсиву «Boteon» становить 4500грн.

BroBots — Brovary IT Hub пропонує броварським дітям долучитись до Дитячого літнього табору з 27.05. 17 р. по 05.06.17 р.  BroBots Summer Camp 2017.

Учасники табору в процесі навчання побудують і запрограмують власного бойового робота, який візьме участь у Великій битві роботів на святкуванні Дня захисту дітей на центральній площі Броварів. Проектом передбачається рухова активність та гостьові лекції на різноманітну тематику. Вікова категорія має обмеження 10+. Вартість табору з урахуванням харчування становить 2800 грн.

Щоправда, за повідомленням на сайті набір на курс дуже швидко завершився, хоча у коментарях організатори не виключають можливості ще одного набору у червні…

«Прогресивний» варіант дитячого дозвілля, хоч і є популярним, проте вікові обмеження та ціна  роблять їх малодоступними для широкого загалу.

Бюджетний варіант

За інформацією, що стосується дитячого відпочинку за кошти міського бюджету, видання «Трибуна-Бровари» звернулось до керівника Служби у справах дітей та сім’ї.

Нагадаємо, що в результаті «бюджетних баталій» рішенням сесії на оздоровлення дітей з міського бюджету було виділено 2 млн грн.

За повідомленням керівника служби на даний час з цієї суми залишилось освоїти 670 тис. грн, наразі проводяться дві процедури закупівель. Всього за кошти міського бюджету вже придбано 280 путівок (100 путівок у Скадовськ, 180 – у Сергіївку), ще 112 – планується закупити.

Для дітей, що перебувають на диспансерному обліку БЦРЛ організовує путівки в санаторії за відповідними медичними показами (санаторій «Поляна» Баришівський район, «Джерело» Трускавець, «Затока» та «Хаджибей» під Одесою).

До цього часу за рахунок коштів обласного бюджету місту надано 20 путівок в «Артек» (м.Пуща-Водиця), «Молода Гвардія» ( м. Одеса) та «Україна» (м.Ворзель).

Крім того, завдяки спільному проекту КОДА та іспанської благодійної організації «Підтримка дитинства» на літнє оздоровлення до Іспанії відправиться четверо дітей, а на зимовий відпочинок – одна дитина з числа тих, що опинились у складних життєвих обставинах. Організатори відпочинку (іспанська сторона) брали участь у відборі дітей, самостійно відвідували родини та затверджували кандидатів на відпочинок за кордоном.

Журналісти «Трибуна-Бровари» звернулись до керівника Служби з питань дітей та сім’ї Лариси Теплюк за роз’ясненням стосовно категорій дітей, що мають право на відпочинок за бюджетні кошти. За пріоритетністю список категорій наступний:

— діти-сироти,
— позбавлені батьківського піклування;
— діти з малозабезпечених та багатодітних родин;
— діти з обмеженими можливостями;
— діти учасників АТО,
— діти з числа внутрішньо переміщених осіб;
— відмінники навчання;
— обдаровані діти;
— діти, що перебувають на диспансерному обліку.

Як повідомила Лариса Теплюк, наразі є недобір у групу дітей для відпочинку у м.  Скадовськ з 24.06.17 року. Тому бажаючі оздоровити дитину з числа пільгових категорій можуть звертатись безпосередньо у Службу у справах дітей та сім’ї: вул. Гагаріна, 18, третій поверх, 311 каб. щоденно з 8 год. – 17 год.  (12 год. – 12.45 год. — обідня перерва). З пакетом документів до статусу дитини можна ознайомитись на інформаційних стендах служби на третьому поверсі «білого дому».

«Бюджетний варіант» хоч і є безоплатним для дітей, проте обмежений відсутністю пільгового статусу.

Більшість інших варіантів літнього відпочинку броварських дітлахів від військово-патріотичних таборів на кшталт «Козацької фортеці» до закордонних поїздок варіюються залежно від фінансових можливостей батьківського гаманця. Оскільки оздоровчі табори радянської доби, де відпочивало нинішнє покоління батьків (табір «Журавушка», профілакторій «Бала діброва»), зараз знаходяться у занедбаному стані, дітям доведеться відпочивати за межами Броварського району.

Єдиним стабільним місцем літнього відпочинку, куди не потрібні ані документи на пільги, ані довідки від лікаря чи оплата за перебування був, є і буде найпоширеніший табір переважної більшості дітей — «Grandmamma`s camp». Відпочинок у бабусі й дідуся протягом багатьох років для більшості родин залишається єдиною можливістю на оздоровлення дітей влітку.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017