Медики Броварів застерігають від корі та обіцяють нарешті гемодіаліз — оперативні новини

Актуально, Новини 19 Чер. 2017 р., 13:55 379

Попереднього тижня у Броварах не було зафіксовано масових спалахів захворювання на інфекційні хвороби, а щодо гостро-вірусних респіраторних інфекцій спостерігається тенденція їх зниження. Триватиме така позитивна динаміка до вересня, поки діти знову не повернуться з канікул до навчальних закладів. Про це під час оперативної наради виконавчих служб міської ради розповів керівник районного відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України Віталій Прокопенко.

За минулий тиждень зареєстровано 43 випадки небезпечних інфекційних захворювань. З них 11 госпіталізовано, решта — лікуються амбулаторно. В тому числі: 17 випадків — гостро-кишкові інфекції, в основному це гастроентероколіти, більшість з них — у дітей.

Зафіксований один випадок сальмонельозу, у дитини до трьох років. Для лабораторних досліджень причин виникнення захворювання, взяті перепелині яйця та яйця домашніх курей.

Від інфекцій верхніх дихальних шляхів захворіло 12 дітей та 2 дорослих. Це кашлюк, скарлатина, вітряна віспа та інфекційний мононуклеоз.

Віталій Прокопенко.

Повідомив також фахівець, що вперше за останні кілька років на території Броварщини зафіксований один випадок захворювання у дорослого на кір. Останнє серйозне захворювання на кір було, за словами Прокопенка, у 2006 році, коли захворіло близько 360 осіб у місті та районі. Останні два роки — не було жодного випадку.

«У місті багато дітей та підлітків залишається не щеплених та тих, хто не пройшов вакцинацію. На тлі загальної ситуації в Україні, коли різко збільшилася кількість хворих в Івано-Франківській та Одеській областях, можна прогнозувати, що у місті найближчим часом збільшиться кількість хворих на це захворювання. Необхідно звернути увагу батьків, щоб вони прослідкували, аби дітям було зроблене необхідне щеплення», — розповів Прокопенко.

Фахівець також розповів про наявність грибкових захворювань серед дітей, зокрема, в ДНЗ «Сонечко» та «Ромашка». Грибкові інфекції зачепили у дітей волосяний покрив голови і пов’язані вони з контактами з домашніми та безпритульними тваринами. У дитячих садках впроваджено такий захід: пісочниці, де граються діти, на ніч накривають спеціальними кришками, для того, щоб безпритульні тварини вночі не мали до них доступу.

Головний санлікар наголосив, що вже від початку року є 10 випадків, коли люди були покусані кліщами і 3 людини зараз хворіють на хворобу Лайма. З десяти випадків — 3 в броварській лісосмузі, 2 — в парку «Перемога», кілька випадків навіть на центральних вулицях.

На проблемі кусання людей тваринами звернула увагу начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук. Наразі за статистикою — 60% тварин — це домашні, решта — безпритульні. Усі домашні тварини та по можливості безпритульні проходять необхідне щеплення.

Минулі вихідні пройшли для БЦРЛ без ексцесів. Таку оцінку дав заступник головного лікаря Броварської центральної лікарні Григорій Павлін. На приймальне відділення поступило відносно невелика кількість людей — 23, а ось на амбулаторне лікування — багато.

Щодо такої проблеми, як запуск у Броварській лікарні процедури гемодіаліз, то, за словами Григорія Павліна, «задребезжал рассвет».

Григорій Павлін.

За словами Павліна, з попереднього місця роботи має невдовзі звільнитися фахівець — лікар, який повністю знає як виконувати процедуру гемодіалізу, і вже з 10 липня у ЦРЛ нарешті можна буде запустити цей процес. Нагадаємо, гемодіаліз — це процедура очищення крові, коли самостійно цього не можуть робити нирки.

До приходу цього фахівця увесь медичний персонал, який буде задіяний у процедурі, має пройти необхідний курс навчання.

Нагадаємо, тема гемодіалізу у Броварах активно піднімається упродовж останнього року і вже півроку тому процедура мала б запуститися. Програму «Покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази Броварської центральної районної лікарні на 2015—2017 роки» депутати ухвалили, але, як говорить керівництво лікарні та міста, через брак фахівців запуск процедури постійно відкладається.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017