Меморіальні дошки учасникам АТО: без фото, з помилками і не на своїх місцях

Актуально, Новини 03 Жов. 2017 р., 19:19 359

Комунальники виконали доручення міського голови Ігоря Сапожка щодо встановлення памятних табличок загиблим бійцям АТО. Швидко, але про якість не йдеться.

Нагадаємо, на попередньому засіданні оперативної наради, виконавчі служби розглянули питання про те, що не було реалізовано рішення Броварського міського виконкому від 4 жовтня 2016 року «Про встановлення меморіальних дощок на честь загиблих воїнів у зоні АТО з міста Бровари». Тоді Ігор Сапожко дав доручення — упродовж двох днів встановити усі меморіальні дошки.

Уже за кілька днів робота комунальників «красувалася» на будинках, де мешкали броварські герої. Меморіальні дошки з’явилися без фотопортретів загиблих, до того ж були написані з помилками.

— «У цьму» — замість «У цьому»

— «за мужність» — замість «За мужність»

— «ІІІ-ступеня» замість «ІІІ ступеня»

— після «Київська Русь» не поставлена кома.

На запитання, чому ж текст вийшов з помилками, керівник КП «Ритуальна служба» Олександр Мурга відреагував: «Там була лише одна технічна помилка в тексті, її вже прибрали». На відсутність на табличках фотопортретів Олександр Мурга здивовано перепитав: «А що, були якісь вказівки щодо фотопортретів? За портрети мова не йшла».

Далі всіх, напевне, пішов керівник КП «Броваритепловодоенергія» Василь Андреєв, який, вочевидь, забажав стати на захист колег.

«Я перепрошую, але ми всі бачимо, які портрети виходять на мармурових дошках. Ми, мабуть, усі уявляємо, яке буде зображення на мармуровій дошці. Чи можливо, не знаючи когось, впізнати на ній? Портрет вибивають на камені. Мені здається, що робити це недоречно. Якщо є прізвище, ім’я, по-батькові, на написі — хто це і з нагоди чого встановлювалася дошка, то не потрібно… Ми чіпляємо карикатуру. Якщо це не справді фотографія, якщо це не справді робить митець, то якісно там не буде. Завтра ми почуємо докори про те, що неможливо впізнати обличчя на фото, що вибите на камені», — сказав Андреєв.

На додачу до всього у вівторок, 4 жовтня, виконкому довелося ухвалювати рішення про те, що меморіальну дошку на честь загиблого учасника АТО Олега Оникієнка потрібно встановити на фасаді будинку №75 по вулиці, названій в честь нього, оскільки встановили… не в тому місці.

Як з’ясувалося, 4 жовтня 2016 року, коли ухвалював рішення виконком «Про встановлення меморіальних дощок на честь загиблих воїнів у зоні АТО», наплутали та написали у додатку, що дошку потрібно встановити на вулиці Сергія Москаленка, на фасаді будинку №2. Комунальники ж «сліпо і самовіддано» вказівку керівників виконали.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018