Мільйони гривень боргу по податках: депутати обговорили проблеми підприємств

Актуально, Новини 24 Лис. 2016 р., 13:40 228

23 листопада у Броварській міській раді відбулася спільна нарада управлінь та відділів, депутатів та представників податкової інспекції. Зустріч стала продовженням наради тижневої давності, з тією різницею, що тепер на неї були запрошені представники місцевих підприємств, у яких до кінця року ще не погашена заборгованість перед містом по податках та оренді землі. Охарактеризувалася зустріч двома рисами — з 24 боржників на засідання прийшло лише четверо (питання до міського голови та секретаря міської ради щодо організації заходу), а суми боргів у броварських підприємств дуже великі.

Під час засідання цифри боргів звучали досить різні. Наприклад, у одного з підприємств по земельному податку тільки назбиралося більше 600 тисяч гривень (за два роки за земельну ділянку площею 6 га).

Депутати та секретар міської ради сприймали інформацію стримано, ніби даючи зрозуміти, що головне — бачити, що боржники не уникають оплати і готові частинами виплачувати кошти. Хоча, водночас, звертали увагу на те, що йде інфляція і місто втрачає великі кошти.

«Маємо повірити, що до 30 червня 2017 року борги будуть сплачені. Місту не вистачає коштів на екстрену медичну допомогу, на ремонти дахів шкіл. Ваші ж діти і внуки будуть ходити у ці самі школи», — сказала депутат Ірина Веремчук.

Великий борг по земельному податку назбирався у Заводу порошкової металургії — трохи більше 4 мільйонів гривень.

Представниця підприємства розповіла, що раніше продукція заводу була орієнтована на експорт Російській Федерації, а після того, як почалася АТО, почали накопичуватися борги. Так само ЗПМ обіцяє розрахуватися з боргами, але поступово. За уточненими даними, щомісяця борг по земельному податку збільшується приблизно на 230 тис. грн.

zpm

Представник Заводу порошкової металургії

Водночас, представниця ЗПМ повідомила, що перспективи є, ведуться переговори з Міністерством оборони України і виплати по боргам почнуть здійснюватися з січня 2017 року.

Присутні депутати поцікавилися — чи можна приміщення заводу здавати в оренду аби отримувати додаткові доходи, на що представниця підприємства відповіла — знайдіть орендарів (хоча логічно, що саме підприємство мало би займатися такими питаннями). Було домовлено про те, що ЗПМ надасть міській раді список приміщень, які можна здавати в оренду, а та, у свою чергу, посприяє у знаходженні на них орендарів.

Наприклад, депутат Леонід Черепейнік порадив знайти кризового менеджера та здавати приміщення недорого, укладаючи угоди з умовами, що певний термін часу орендна плата не збільшуватиметься. Щоправда, секретар міської ради Петро Бабич звернув увагу на те, що 30% оренди отримує сам завод, а 70% — Фонд держмайна.

Підсумовуючи тему ЗМП, депутати дійшли висновку, що питання потрібно підняти на сесії міської ради і звернутися з офіційним листом на державний рівень про те, що місто на дитячі садочки та школи не доотримує коштів.

Привернула увагу також ситуація з товариством «Інтер’єр», де є борг по оренді землі 119 тисяч гривень. Керівник підприємства доводив, що сплачував оренду вчасно, але був шокований тим, що прийшов документ з податкової про нарахування боргу.

У ході обговорення з’ясувалося, що це набігли штрафні санкції за невчасну сплату боргів за попередні роки.

Вияснилося, що у підприємця працюють люди на зарплаті в 1,5-2 тисячі гривень. Така інформація викликала бурхливу реакцію у депутата Леоніда Черепейніка, який сам є приватним підприємцем. «Дайте мені Ваш телефон, зв’яжуся з Вами і запрошу Ваших працівників на зарплату у 6 тисяч гривень», — напівжартома сказав Черепейнік.

Надалі вже депутати розмовляли зовсім не в жартівливому тоні, наголосивши, що хочуть, аби підприємці платили чесно податки.

«Ми не віримо у робочу силу у Броварах за 1,5 тисячі гривень. До Вас побажання як до керівника: передивіться свою бухгалтерію. По місту середня зарплата має бути 5 тисяч гривень. Це податки, кошти з яких місто не доотримує. І, в першу чергу, сплачуючи податки, Ви робите інвестиції в свою сім’ю», — наголосили депутати.

Окремо депутати звернули увагу на те, що боржником є ТОВ «Брігус», якому назустріч пішла про-мерська більшість і підтримала незаконне рішення щодо затвердження проекту землеустрою по відведенню та зміні цільового призначення земельної ділянки площею 0,6760 га по вул. Лісовій, 24.

«Дехто з депутатів вчинив «по-людськи» і підтримав незаконне рішення щодо «Брігуса». Заради того, що вони не сплачують податки? Депутати пішли на компроміс із совістю, а у них немає совісті і вони не сплачують податки», — обурився депутат Леонід Черепейнік.

cherepejnik

Леонід Черепейнік

Депутати дійшли до висновку, що потрібно провести найближчим часом дві робочі наради. Першу — за участі депутатів, відділу державного архітектурно-будівельного контролю та виконавчими службами влади щодо перевірки діяльності забудовників у місті та стягнення коштів з боржників, та другу — за участю податкової інспекцією та відділом доходів щодо співпраці.

До списку великих боржників увійшли:

 1. ТОВ «Українська компанія розвитку»
 2. ТОВ «Мостобуд»
 3. ТОВ «Євро-Арт-Сервіс»
 4. ОСББ «Будівельник»
 5. ТОВ «Вест Лайн Маркет»
 6. ДП «ЗПМ»
 7. ТОВ ІБК «Місто»
 8. ТОВ «Автоцентр «ПАНАВТО»
 9. ПАТ «Броварський завод будівельних конструкцій»
 10. ТОВ «Діалог Сервіс»
 11. ТОВ ДБК «Меркурій»
 12. ТОВ «Брігус»
 13. №24 ТОВ «Броварський оптовий ринок»
 14. №23 ТОВ «Мадейра ЛТД»
 15. №22 ТОВ «Мічіган Девелопмент»
 16. №21 ПАТ «Меркурій-торг»
 17. №20 ТОВ «Будконтракт»
 18. №19 ТОВ «Ольтаріс»
 19. №18 ТОВ «Дека-Інвест»
 20. №17 ТОВ «Інтер’єр»
 21. №16 ТДВ «Броварська автобаза №2»
 22. №15 ТОВ «Авто-плюс»
 23. №14 ТОВ «Автогарант Плюс»
 24. №13 ТОВ «Абсолют ЛТД»

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017