Наталія Калита хоче «йти по життю» та потребує допомоги

Актуально, Новини 03 Сер. 2017 р., 16:01 251

36-річна броварчанка змушена переживати чисельні операції на ногах та мріє відчути усі радощі повноцінного життя.

У дитинстві мешканці Броварів Наталії Калиті поставили діагноз — клишоногість (деформація стопи).

За статистикою, у 90% випадків захворювання лікується без оперативного втручання. Проте неналежне лікування результату не дало — недуга лише прогресувала.

У шкільний період у Наталії почав деформуватися кульшовий (тазостегновий) суглоб – дівчина не могла стати однією ногою на п’яту, до того ж почалося викривлення хребта, через що збільшилося навантаження на кульшовий суглоб. Наталії встановили довічну ІІІ групу інвалідності.

У 14 років дівчину госпіталізували в Інститут ортопедії. Перша пробна операція, аби поставити ногу на п’яту, не допомогла, а вже друга — для родини була дуже дорога.

Майже 20 років хвороба час від часу давала про себе знати. Наприкінці вересня броварчанка звернулася до травматолога у Броварській ЦРЛ. Виявилося, що суглоб повністю зносився. Лікарі порадили його протезувати.

За це взялися медики ортопедо-травматологічного відділення на базі Київської обласної клінічної лікарні та завідуючий відділенням, кандидат медичних наук Тарас Петрик.

Після місяця обстежень був складений план лікування та послідовність операцій: два ендопротезування (стегнового та колінного суглобу) та дві коригуючі операції гомілок.

Першу операцію (тотальне безцементне ендопротезування правого кульшового суглобу) Наталія перенесла 28 жовтня. Їй поставили шведський протез так, щоб зберіглася стовідсоткова рухливість. Вже за три дні Наталія стала на ноги, а біль у кульшовому суглобі минув.

Аби заплатити за операцію, жінка вимушена брати позику у банку. Фінансово допомагали колеги, рідні та просто небайдужі люди.

Нині за період із жовтня 2016 року Наталія вже перенесла у Київській обласній клінічній лікарні три операції: ендопротезування правого кульшового, лівого колінного суглобів та операцію з корекції правої гомілки. Остання відбулася два тижні тому.

І хоча менш ніж за рік на оперативне втручання, протезування, ліки та реабілітацію родина Наталії витратила більш ніж 250 тис грн., попереду (жовтень 2017 року) ще одна операція з корекції лівої гомілки. Вартість останньої — близько 35 тис. грн.

На жаль, попри позитивну динаміку рухливості суглобів, без останньої операції всі три попередні не мають сенсу.

Нині родина Наталії вже вичерпала джерела надходження коштів в необхідних об’ємах та сподівається на допомогу небайдужих, аби в 36 років відновити здатність ходити самостійно та відчути радість повноцінного життя. Щоб у прямому і переносному значенні «йти по життю».

Реквізити для допомоги:

Номер картки ПриватБанк 5168 7423 5738 4241

Калита Наталія Володимирівна +38 (067) 407 62 64

 

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017