«НеПРОЗОРЕ» утеплення ЗОШ №5 потрапило у поле зору Антимонопольного комітету

Актуально, Новини 28 Лип. 2017 р., 12:47 414

Тендерна закупівля, а точніше її результат  «Реконструкція комплексу будівель Броварської спеціалізованої школи I-III ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов №5 за адресою вул. Київська, 306-а м. Бровари Київської області» стала предметом розгляду постійно діючої адміністративної колегії Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель.

Нагадаємо, мова йде про тендер на проведення робіт з утеплення Броварської ЗОШ №5, загальна вартість якого склала 12 654 271,60 грн. Саме ця цифра викликала обурення серед депутатів та активістів м. Бровари, тому на позачерговій сесії Броварської міської ради рішення про співфінансування робіт по даному об’єкту разом з КОДА не було прийнято. Представники громади та депутати наполягали тоді на невмотивованому та значному завищенні розцінок на будівельні матеріали та роботи та наполягали на коригуванні проекту у бік зменшення ціни.

Скаргу до Антимонопольного комітету направив один з учасників торгів — Товариство з обмеженою відповідальністю «АфінаЦентр» (м. Дніпро), пропозицію якої було відхилено  рішенням тендерного комітету, а переможцем було визнано ТОВ «Будівельна компанія «УКРКОМПЛЕКСБУД», що запропонувала найвищу ціну за лот — 11 953 637,41 грн.

Попередньо дніпровська фірма «АфінаЦентр» звернулась до замовника торгів — Департаменту регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації з рядом вимог:

«1. Скасувати Протокол засідання тендерного комітету Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації № 48 від 22.06.2017 року, яким було відхилено пропозицію ТОВ «АфінаЦентр» (Скаржника).

2. Скасувати Протокол засідання тендерного комітету Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації № 49 від 22.06.2017 року, яким було визнано переможцем даних торгів ТОВ «УКРКОМПЛЕКСБУД» (код ЄДРПОУ 35703778).

3. Визнати переможцем закупівлі ТОВ «АфінаЦентр» (Скаржника), оскільки товариством було дотримано в повному обсязі вимоги Замовника, а цінова пропозиція є найбільш економічно вигідною.

4. У випадку ігнорування нашої вимоги, ненадання відповіді на неї у строки, що зазначені у ч. 3 ст. 30 ЗУ «Про публічні закупівлі» (не пізніше ніж через п’ять днів з дня надходження такого звернення через електронну систему закупівель), тобто до 30.06.2017 року, будемо змушені подати відповідні скарги до компетентних органів (прокуратури, Антимонопольного комітету та ін.)».

Проте Департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації скаргу розглянув та вимогу скаржника не задовольнив, тому ТОВ «АфінаЦентр» подало скаргу до процедури в Антимонопольний комітет.

Постійно діюча адміністративна колегія Антимонопольного комітету України з розгляду скарг про порушення законодавства у сфері публічних закупівель, вивчивши скаргу заявника ТОВ «АфінаЦентр» у межах своєї компетенції постановила наступне:

«Зобов’язати  департамент регіонального розвитку та житлово-комунального господарства Київської обласної державної адміністрації скасувати рішення про відхилення пропозиції ТОВ «АфінаЦентр» та визначення ТОВ «УКРКОМПЛЕКСБУД» переможцем процедури закупівлі «ДК-021:2015:45000000-7-Будівельні роботи та поточний ремонт», оголошення про проведення якої оприлюднене на веб-порталі Уповноваженого органу за № UA-2017-06-02-001503-b».

Таким чином, рішення про призначення переможця скасоване, чи буде воно оскаржене в суді — наразі не відомо.

Тим часом, на розгляд чергової сесії Броварської міської ради  15 серпня виноситься Проект рішення міської ради «Про внесення змін до рішення Броварської міської ради від 22.12.2016 року № 457-23-07 «Про бюджет міста на 2017 рік» та додатків 1, 2, 3, 5, 6, 7», згідно з яким із загального фонду передбачені «солідні» витрати.

Депутатам пропонується для співфінансування на виконання робіт по об’єкту: «Реконструкція комплексу будівель Броварської спеціалізованої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов № 5 за адресою вул. Київська, 306-а м. Бровари Київської області» виділити 5 976 818,7 грн. Якщо врахувати, що співфінансування з обласним бюджетом передбачається у обсягах 50% на 50%,  то повна вартість «сумнозвісного» проекту складає близько 11 953 637,4 грн, що збігається з кінцевою пропозицією «переможця» нині оскарженого тендеру.

З резулютивною частиною скарги та тендерною документацією можна ознайомитись тут.

Як розпорядяться броварські депутати коштами громади — побачимо згодом.

Зазначимо лише, що  попередня ініціатива по співфінансуванню з областю капітального ремонту парку «Перемога» вже зацікавила обласну прокуратуру. Провальна реконструкція, яка з легкої руки депутатів коштувала міському бюджету близько 9 млн грн згідно документів, закінчилась ще у 2016 році. 26 липня 2017 року очільники міста та області разом з прокурором Київської області не змогли побачити місце, куди можна прилаштувати «фінішну стрічку переможного ремонту». Натомість зафіксували порушення, про що внесено відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017