НКРЕКП встановила тариф на «зелені кіловати» Димерської СЕС

Актуально, Новини 30 Лип. 2017 р., 18:16 159

Національна комісія, що здійснює державне регулювання  у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) на своєму засіданні внесла зміни у постанову № 863, встановивши «зелений» тариф для відпуску електричної енергії, яка виробляється 1-ю чергою наземної сонячної електростанції, що розташована у смт. Велика Димерка Броварського району Київської області.

Згідно з ухваленим рішенням, ставка тарифу становитиме 4,39 грн за 1 кВт-год виробленої електроенергії.

Варто зазначити, що встановлена потужність Димерської СЕС-1 становить 6,000 МВт. Запланований корисний відпуск електричної енергії – 6,764 млн. кВт/год. Введення в експлуатацію першої черги Димерської СЕС відбулось 20 липня 2017 року.

Такий же тариф Нацкомісія встановила для компанії ТОВ «Трифановка Енержі» яка побудувала сонячну електростанцію в Херсонській області, загальною потужністю 9,900МВт.  Трифановська СЕС — перша сонячна електростанція найбільшого приватного енергохолдингу ДТЕК.

«Зелений» тариф — економічний механізм, призначений для залучення інвестицій у технологію використання поновлюваних джерел енергії. Його величина в Україні коригується в залежності від виду ґенерації та строку введення потужностей в експлуатацію.

Як раніше повідомлялось УНІАН, Французька компанія Engie SA вивчає попереднє економіко-технічне обґрунтування проекту будівництво величезної сонячної електростанції, вартістю 1,25 мільярда доларів у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. В Україні нині встановлений один з найвищих тарифів на екологічно чисту електроенергію.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017