Обережно, ботулізм: мешканців Київської області попереджують про небезпеку

Актуально, Новини 08 Чер. 2017 р., 14:25 92

Згідно з інформацією Держпродспоживслужби, наприкінці травня було зареєстровано три випадки захворювання на ботулізм у мешканців м. Києва, у тому числі один летальний. Всі ці випадки пов’язані зі вживанням в’яленої риби, придбаної в торговельній мережі.

За результатами епідеміологічного розслідування спеціалістами Головного управління Держпродспоживслужби в м. Києві встановлено, що виробником рибної продукції, яка реалізовувалась у гіпермаркеті «Караван» та супермаркеті «Мегамаркет», є ФОП Меркулов А.В. (Кіровоградська область), а постачальником — ТОВ «Чудо-юдо» (м. Світловодськ, Кіровоградська область). Про це повідомляється на сайті Броварської райдержадміністрації.

Головне управління Держпродспоживслужби в Київській області просить споживачів бути уважними при купівлі в’яленої риби (звертати увагу на маркування, умови зберігання, зовнішній вигляд продукції тощо).

У повідомленні зазначається, що в Києві з 29 травня 2017 року введена тимчасова заборона на реалізацію рибної продукції зазначеного виробника. Спеціалісти Головного управління Держпродспоживслужби в Кіровоградській області з метою встановлення причин виникнення випадків захворювання, проводять санепідобстеження (розслідування) на підприємстві, з продукцією якого постраждалі пов’язують своє захворювання. Підприємство ФОП Меркулов А.В. призупинило виробництво до закінчення розслідування.

Зразки продукції підприємства направлено для дослідження на визначення наявності та типу ботулотоксину до Держустанови «Кіровоградський обласний лабораторний центр МОЗ України». Наразі за результатами перевірки здійснюються заходи з відкликання виробником продукції, яка може бути потенційним джерелом інфекції.

Ще один лабораторно підтверджений випадок ботулізму зафіксовано в Херсонській області. Цей випадок також ймовірно пов’язаний зі вживанням риби даного виробника. 23 травня 2017 року подружжя придбало в’яленого карася у супермаркеті «Фреш» у Херсоні. Зі слів чоловіка постраждалої, наступного дня стан здоров’я жінки погіршився, а зранку 26 травня вона була госпіталізована до лікарні. На сьогодні постраждала продовжує лікування в реанімаційному відділенні.

Держпродспоживслужба нагадує: при виявленні продукції виробництва ФОП Меркулов А.В. потрібно негайно інформувати адміністрацію торговельного закладу та районні (міські)  управління служби або ГУ Держпродспоживслужби в Київській області за телефоном (044) 406-38-13 або за електронною адресою.

Суб’єктам господарювання, які здійснюють реалізацію риби та рибної продукції, рекомендовано за наявності в’яленої риби виробництва ФОП Меркулов А.В. вжити заходів щодо вилучення продукції з обігу відповідно до чинного законодавства.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017