Отруєння грибами, хвороба Лайма та укуси безпритульних тварин — оперативні «медичні» новини

Актуально, Новини 17 Лип. 2017 р., 15:06 1 769

Під час оперативної наради у міського голови представники медичних та санітарних служб міста повідомили про відсутність масових спалахів інфекційних захворювань.

Як розповіла представниця Броварського відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України, на минулому тижні було зареєстровано 38 випадків захворювання на небезпечні інфекційні хвороби або підозри на них. Госпіталізована 21 особа (з них 14 дітей).

На гострі кишкові інфекції захворіло 14 осіб. Зафіксовано один випадок сальмонельозу (йдеться про дитину 8 років). За інформацією представника відділу, дитина заразилася контактно-побутовим шляхом – через брудні руки та продукти.

Зареєстровано також 13 випадків гастроентероколітів, які епідеміологічно між собою не пов’язані.

На інфекції крапельним шляхом захворіло минулого тижня 11 осіб. З них: двоє дітей на скарлатину, семеро — на вітряну віспу та двоє — на інфекційний мононуклеоз.

Зареєстровано два випадки грибкових захворювань.

Представниця відділу лабораторних досліджень

Зафіксовані два випадки хвороби Лайма. Як розповів один хворий, його укусив кліщ в селі Рожни біля річки Десна, другий хворий не пам’ятає, де його укусив кліщ.

Кусали броварчан і тварини – від собак постраждали 9 осіб.

Як розповіла представниця відділу лабораторних досліджень, щодо перевищення вмісту заліза та нітратів у воді, то йдеться не про бювети, а про трубчаті колонки та колодязі. Щодо якості води у бюветах, то вона відповідає, за словами фахівцям, держстандартам, а нітрати та нітрити практично відсутні.

Олександра Вакарчук

Про те, що ситуація в країні щодо гострих кишкових інфекцій напружена, розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук.

Наводячи приклади спалахів масових харчових отруєнь по країні, головний районний наглядач за дотриманням санітарних норм наголосила, що причиною інфекційних захворювань є здебільшого немиті та несвіжі харчові продукти.

Також «санітарний контролер» звернула увагу на те, що вже з’явилися у лісі гриби, а з ними і випадки харчового отруєння грибами. Уже три випадки у поточному році зареєстровано в Київській області. Фахівець порадила вживати гриби промислового виробництва, а якщо готувати власноруч, то дотримуватися технологій приготування.

 

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017