Про що сперечались і в чому були одностайні депутати, готуючи проекти рішення на сесію

Актуально, Новини 30 Кві. 2017 р., 19:55 146

Готуючись до чергової сесії Броварської міської ради, депутати плідно працювали в комісіях на попередньому розгляді проектів рішень. Наразі, незавершеною лишилася лише постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку, продовження якої заплановано на 5 травня 2017 року.

Найбільш цікаві питання, що вже пройшли процедуру депутатського обговорення, у нашому маленькому огляді…

Постійна комісія з питань земельних відносин, будівництва та архітектури (21 квітня та 27 квітня 2017року): на порядку денному було 15 об’ємних питань, одним з яких було про внесення змін та доповнень до «Програми розробки містобудівної документації в м. Бровари».

Одним з заходів цієї програми є класифікація містобудівної цінності та функціональне зонування територій, що є вкрай необхідним для міста. Тому і земельна і бюджетна комісії узгодили дане питання.

Найбільш напруженим були проекти рішень «Про поновлення договорів оренди земельних ділянок, продовження термінів укладання договорів земельних ділянок» та «Про продовження дії договорів особистих строкових сервітутів, встановлення земельного сервітуту».

В частині співпраці з фізичними особами підприємцями виникли найбільші непорозуміння стосовно реалізації підакцизної групи товарів на зупинках громадського транспорту. Депутати наполягали на забороні продажу алкоголю та тютюну у визначених місцях, а підприємці категорично заперечували проти такої позиції депутатського корпусу. В результаті «спірні» пункти проектів рішення було знято до розробки єдиної концепції розміщення МАФів у м. Бровари.

На щастя, чи на жаль, з розгляду порядку денного комісії було знято проект рішення «Про надання дозволів на розроблення проектів землеустрою щодо відведення земельних ділянок у власність для будівництва індивідуальних гаражів учасникам антитерористичної операції, учасникам бойових дій, волонтерам та членам сімей загиблих учасників бойових дій та учасників АТО».

Найбільш суперечливий «гаражний» проект рішення цього разу навіть не розглядався земельною комісією і на прохання ініціативної групи учасників АТО , волонтерів та радника міського голови був знятий з розгляду. В подальшому списки бажаючих отримати землю під гараж будуть ретельно опрацьовуватись і не виключено, що відповідне рішення в майбутньому буде винесене на розгляд депутатів в червні.

Постійна комісія з гуманітарних питань (24 квітня 2017 року): розглянула три питання порядку денного, два з яких підтримала і одне — передала на розгляд всього депутатського корпусу.

Одноголосно підтримали «гуманітарії» зміни в додаток до «Програми розвитку фізичної культури і спорту», яким передбачено додаткове фінансування ряду заходів, передбачених програмою. До слова, збільшення фінансування програми на 400 тис. грн. підтримали і колеги з бюджетної комісії. Крім того, відповідаючи на запитання депутатів, Дмитро Рожков зазначив, що відділом молоді і спорту вже розпочато процедуру інвентаризації спортивних майданчиків міста.

Підтримали депутати комісії зміни та доповнення до програми «З турботою про кожного», згідно яких відбувся перерозподіл фінансування благодійної організації «Благодійний фонд Інна» та передбачене відшкодування за проїзд міжміським транспортом і абонплата для пільгових категорій громадян.

Винесли на розгляд сесії питання затвердження «Програми фінансової підтримки комунального підприємства Броварської міської ради «Оздоровчо-реабілітаційний центр».

Постійна комісія з питань комунальної власності, приватизації, житлово-комунального господарства та благоустрою (25 квітня 2017 року): розглянула 11 питань порядку денного, більшість з яких рекомендувала до розгляду на сесії.

Стосовно проекту рішення «Про надання дозволу на списання комунального майна територіальної громади м. Бровари» голова комісії Борис Дудко запропонував до погоджувальної ради провести огляд майна, що пропонується на списання.

Відділ комунального майна просить додаткове фінансування для оформлення права власності на нерухомі об’єкти. Наразі, відділ розпочав оформлення об’єктів, що підпорядковані Управлінню освіти і науки Броварської міської ради.

Задумались депутати над питанням «Про закріплення на праві господарського відання за ПАТ «Броварський завод будівельних конструкцій» гуртожитку по вулиці Гагаріна, 12-А у м. Бровари». Ситуація  наразі ускладнена тим, що в даному гуртожитку тривалий час проживають родини, і передача його у господарське відання ПАТ БЗБК може обмежити їх у праві на приватизацію гуртожитку. Оскільки письмових рекомендацій юридичного відділу Броварської міської ради до проекту рішення не було, депутати сподіваються отримати їх до погоджувальної ради.

Рекомендована до розгляду депутатами нова «Програма встановлення лічильників газу у квартирах пільговим категоріям населення, які проживають у будинках, що внесені до переліку по встановленню загально будинкових лічильників газу і не мають пільг на сплату житлово-комунальних послуг на 2017 рік». Наразі розглядається питання встановлення лічильників для інвалідів (приблизно 70 чоловік), фінансування програми поки що встановлюється на рівні 300 тис. грн, проте депутати прогнозують збільшення кількості бажаючих, тому фінансування програми буде коригуватись в залежності від потреб.

Постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку (27 квітня 2017 року): у порядку денному розглядала 16 питань.

Резонансне питання по фінансуванню КП Оздоровчо-реабілітаційний центр з фінансуванням у 3,2 млн. грн. комісія відклала на 5 травня 2017 року на 9.00.

Попередньо 4-го травня об 11.00 депутати, що входять до складу комісії з перевірки діяльності КП, зберуться для звітування його директора Олени Семенюк. Крім того, народні обранці вкотре просять керівника надати свої пропозиції стосовно подальшої роботи закладу.

Олена Семенюк

Підтримали депутати пропозиції стосовно змін до «Програми капітального ремонту. утримання об’єктів житлового фонду та благоустрою м. Бровари», фінансування якої передбачається на рівні 33 мільйонів грн.

Зміни до профільних програм, представлених відділом капітального будівництва також схвалені депутатами бюджетної комісії.

Таким чином за позитивного голосування на сесії буде виділено 100 тис. грн. на проектні роботи по будівництву центру надання адміністративних послуг.

За словами начальника відділу Людмили Павлик, на будівництво цього об’єкту передбачається співфінансування: 20% — місцевий бюджет, 80% — обласний. На коригування проекту будівництва дощових і талих вод (масив «Оболонь» — вул. Київська) — заплановано 1,5 млн. грн., а на проект будівництва мережі дощової каналізації (вул. Фельдмана-вул. Київська) – 150 тис. грн.

Відповідаючи на запитання по будівництву шкіл в місті, начальник ВКБ повідомила, що по добудові БЗОШ №10 — проект знаходиться в експертизі, орієнтовна вартість до експертизи склала 280млн. грн.

Проект нової школи по вул. Симоненка також знаходиться в експертизі (приблизна вартість 473 млн. грн.), так само як і проект реконструкції ДНЗ «Оленка» (вартість до експертизи близько 16 млн. грн.). За словами Людмили Олександрівни, проектами будівництва передбачено повну комплектацію навчальних закладів.

Під час розгляду питання «Про затвердження змін до структури, загальної чисельності виконавчих органів БМР», яким передбачено збільшення на одну штатну одиницю кількості працівників архітектурно-будівельного контролю, депутати попросили для моніторингу ефективності надати для ознайомлення інформацію стосовно роботи відділу за рік.

Члени бюджетної комісії рекомендували сесії затвердити звіт про виконання бюджету міста Бровари за І квартал 2017 року.

За повідомленням заступника фінансового управління міської ради Наталії Кріпак, невиконання плану наразі є лише в частині сплати податку за майно з фізичних осіб, істотне перевиконання по бюджету розвитку спричинене одночасним внесенням сум від продажу землі. Отже, виконання планових показників бюджету склало 122,3 %, перевиконання складає 25 063,8 тис. грн.

Крім того, Наталія Іванівна повідомила про початок фінансування державної програми  «Доступні ліки» у розмірі 593 тис. грн, з яких вже надійшло 65 900 грн. Також в цьому році державою передбачено освітню субвенцію для осіб з особливими освітніми потребами, розмір якої 210 630грн.

Свою роботу бюджетна комісія продовжить 05 травня 2017 року о 9.00.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017