Продаж алкоголю у Броварах: земельна комісія рекомендує не продовжувати оренду ФОП Зайцева та ТОВ «Берізка»

Актуально, Новини 12 Бер. 2017 р., 12:06 675

Депутатська комісія з питань земельних відносин, будівництва та архітектури під час засідання звернула увагу на кілька проектів рішень, які стосуються питань продовження оренди земельних ділянок з представниками малого бізнесу у Броварах. Декому з бізнесменів рекомендовано для сесії відмовити у продовженні терміну оренди.

Так, депутати відмовили фізичній особі підприємцю Валентині Василівні Зайцевій у поновленні договору оренди земельної ділянки. Йдеться про шматок землі площею 0,0057 га по вулиці Шевченка біля будинку 27 для обслуговування кіоску для торгівлі фасованими товарами з тривалим терміном зберігання, без приготування продуктів харчування та без реалізації алкогольних напоїв і тютюнових виробів. Передбачалося, що оренда мала бути продовжена до 23 березня 2022 року.

Під час обговорення питання керівник земельного відділу Леся Гудименко наголосила, що зауважень від спецвідділу по контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста щодо продажу алкоголю цим кіоском немає. Однак депутати звернули увагу, що продаж спиртних напоїв там проводиться попри зауваження власникам цього кіоску про заборону на реалізацію спиртних напоїв та тютюнових виробів. Зокрема, про те, що у кіоску продається пиво, наголосив присутній депутат Юрій Скотніков.

 

Леся Гудименко.

Як розповів «Трибуні-Бровари» в.о. начальника спецвідділу з контролю за благоустроєм та зовнішнім дизайном міста Олег Єжаков, за питання торгівлі у місті відповідає управління економіки Броварської міської ради. Коли ж, за словами Єжакова, він спробував вести за вказаною адресою фотозйомку торгівельного майданчика, йому почала перешкоджати лідер ГО «Комітет громадського самоврядування Київщини» Тетяна Нємчина, яка є однією з керівників «Асоціації роботодавців міста Бровари».

Члени комісії підтримали рішення відмовити у продовженні терміну оренди ФОП «Зайцева Віра Василівна».

Аналогічно члени земельної комісії відмовили у продовженні договору оренди земельної ділянки між Броварської міською радою та ТОВ «Берізка». Йдеться про ділянку площею 0,0084 га для будівництва та і обслуговування будівель торгівлі (магазину) по вулиці Сергія Москаленка, 22. За проектом термін оренди мав би бути продовженим до 23 березня 2022 року. При цьому мав би бути встановлений режим торгівлі алкогольними напоями в наступному часовому діапазоні:

— початок роботи не раніше 8:00 год;

— закінчення роботи не пізніше 22:00 год.

Як розповіла начальник земельного відділу міської ради Леся Гудименко, ця споруда є капітальною (магазин-кафетерій), тому продаж алкогольних напоїв у ній дозволяється.

Однак депутат Леонід Черепейнік продемонстрував присутнім рішення Броварської міської ради від 14 червня 2007 року за підписом колишнього мера Віктора Антоненка «Про обмеження щодо продажу алкогольних напоїв на території міста Бровари». У ньому говориться про те, що місцями, де заборонений продаж алкогольних напоїв на розлив є:

— кафетерії, які розташовані в торгових залах павільйонів, магазинів, відділів реалізації алкогольних напоїв, де здійснюються одночасно роздрібна торгівля та громадське харчування, та їх літні майданчики;

Рішення набуло чинності 1 липня 2007 року.

 

 

Депутати зупинилися на обговоренні двох можливих рішень: або продовжити термін оренди із забороною продажу алкогольних напоїв на розлив, або відмовити ТОВ «Берізка» взагалі.

Аргументуючи тим, що «Берізка» по факту не виконує рішення Броварської міської ради, депутати дійшли згоди поставити на голосування пропозицію — відмовити в продовженні договору оренди.

Зазначимо, що депутат Леонід Черепейнік уточнив, чи не вийде так, що магазин стоятиме й надалі, по факту здійснюватиметься торгівля, а орендна плата вже не буде йти до міського бюджету? На що його колеги зауважили, що якщо рішенням сесії «Берізці» не продовжать оренду, то це автоматично дасть підстави спецвідділу з контролю за благоустроєм демонтувати фасадну частину магазину, яка знаходиться на ділянці, що перебуває в оренді і є комунальною власністю.

«Сам магазин знаходиться на приватній території. Тож, навіть якщо угоду оренди не продовжити, теоретично можна продавати алкоголь у магазині, який є на приватній території. Питанням продажу алкоголю як такого має займатися Управління економіки міськради та податкова інспекція», — розповів Єжаков.

У підсумку земельна комісія рекомендувала сесії міської ради не продовжувати термін угоди з ТОВ «Берізка».Єдиним, хто підняв руку, коли прозвучало: «Хто утримався?», став депутат Василь Кочубей.

Депутат Василь Кочубей утримався від рішення відмовити ТОВ «Берізка».

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017