Програма «Безпечне місто»: депутати переходять від абстрактного до конкретного

Актуально, Новини 14 Лип. 2016 р., 9:40 94

Як відомо, 8 липня апарат міськради Броварів зареєстрував проект рішення «Про затвердження програми «Безпечне місто 2016 — 2018 роки», котра розглядатиметься на найближчій сесії 4 серпня. Відповідна програма вже запущена в кількох містах України, зокрема, у столиці.

Учора відбулося розширене засідання робочої групи з цього питання. Серед учасників засідання були, зокрема, депутати міськради Андрій Лопатюк, Вадим Мутило, Володимир Опалько, Аліна Дяченко, Володимир Оксютенко (голова робочої групи).

Головною метою засідання мав стати розгляд програми «Безпечне місто», основна ідея котрої не в тому, щоби заповнити Бровари камерами спостереження (як дехто вважає), а створити зовсім інший рівень безпеки в місті.

Значну частину часу робоча група приділила скаргам на роботу поліції — можливо тому, що одним із «модераторів» засідання був Олег Янчинський, керманич поліції Броварів, отож його одразу засипало дощем запитань.

Тема структури, котра повинна змінити безнадійно корумповану й совкову міліцію — це окремий момент. Ще у перші місяці існування українська поліція мала в народі понад 80-відсотковий рейтинг довіри, котрий сьогодні впав майже двічі. Ось і пану Янчинському доводиться постійно відповідати на неприємні запитання, тримаючи відповідь перед громадськістю. Проте факт залишається фактом: саме поліцейські — чи не основна запорука того, щоби програма «Безпечне місто» успішно втілилась у життя.

Друга фундаментальна запорука цього традиційна — гроші. Причому великі. Для того, щоби встановити в місті відеокамери, регулярно здійснювати профілактику злочинності, підвищити безпеку дорожнього руху, створити інформаційний центр контролю за ситуацією у Броварах тощо, потрібно чимало коштів. А їх, як завше, бракує. Тому вже сьогодні пан Оксютенко констатує: «Повністю охопити наше місто відеокамерами відповідні органи зможуть не раніше 2018-го».

Збільшувати фінансові потоки доведеться в різних напрямах. Зокрема, підвищувати зарплати. Деякі учасники засідання скаржилися на те, що ті чи інші структури, відповідальні за забезпечення правопорядку в місті, фінансуються, м’яко кажучи, недостатньо.

Прикро, що програма «Безпечне місто», котра у Броварах мала бути впроваджена ще з початку поточного року, досі навіть не написана…

Втім, головне — «крига скресла».

Тепер щодо конкретики, котра пролунала на засіданні 13 лютого.

На цей рік у міському бюджеті на реалізацію програми «Безпечне місто» за проектом рішення резервується 1,5 мільйона гривень, і на засіданні була здійснена спроба бодай приблизного розподілу цих коштів.

Так, депутати почали задавати конкретні запитання — скільки потрібно коштів на відеореєстратори, на нагрудні відеокамери, на канцелярію тощо. Прозвучала інформація про те, що у інших містах області реалізується програма підтримки місцевої поліції. Тож, якщо фінансовий відділ Броварської міської ради скаже щось, на кшталт, «не вміємо, не знаємо, нема грошей», то тоді представники робочої групи виїдуть разом з працівником фінансового відділу до того чи іншого міста «набиратися досвіду» — як правильно оформити фінансову підтримку поліції.

Також було піднято питання залучення містян до патрулювання вулиць принаймні під час велелюдних заходів (таких, як Новий Рік). Пан Янчинський повідомив: відповідні заяви подали приблизно 200 мешканців Броварів, але реально беруть участь у патрулюванні не більше трьох десятків. Із цього приводу резонну думку висловила депутат Дяченко: таке патрулювання здійснюється на добровільних засадах, тобто на ентузіазмі, а специфіка ентузіазму в тому, що він рано чи пізно закінчується. Відтак потрібно оплачувати працю активних і небайдужих громадян із міського бюджету.

Окремим — і дуже болючим — питанням став штрафмайданчик, куди звозять машини, чиї водії проштрафились або їх чомусь у цьому звинуватили.

Ситуація особливо складна, позаяк має кілька пластів. По-перше, штрафують і тимчасово конфіскують автомобілі не завжди справедливо — деякі ділки наживаються на тому, що придумують неіснуючі «гріхи», відтак водіям доводиться платити за порушення, котрі вони насправді не допускали. По-друге, муніципальний майданчик (тобто підприємство, котре перебуває в комунальній власності), як з’ясувалося, контролюється якоюсь приватною структурою. По-третє, є потреба у виділенні земельної ділянки й будівництва на ній великої стоянки. За словами пана Янчинського, це дасть змогу місту заробляти через отримання платні за оренду й отримати справжній штрафмайданчик.

…Словом, глибинне обговорення програми «Безпечне місто» розкрило її у вигляді цілої мозаїки проблем, які не вирішені. Зокрема, пані Дяченко зауважила, що за три місяці, відколи відбулося перше таке засідання, ситуація зрушила тільки у питанні відеоспостереження, причому й тут усе на початковому (ще й непрозорому…) рівні.

Депутати повідомили, що за перше півріччя поточного року міський бюджет Броварів перевиконано приблизно на 20 млн гривень, а оскільки питання безпеки завжди було одним із визначальних для мешканців, потрібно принаймні частині тих «перевиконаних» коштів направити саме на програму «Безпечне місто».

Сьогодні, як зазначив на засіданні депутат Володимир Опалько, робоча група збереться у міськраді безпосередньо для написання програми. Передбачається, що це буде засідання у вузькому форматі, технічне, яке прописуватиме програму. Головними критеріями програми стануть три підпункти: 1) програма допомоги поліції, 2) програма патрулювання міста, і лише потім 3) програма системи відеоспостереження.

Станіслав Дикий.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017