Процедура гемодіалізу у Броварах знову відкладається

Актуально, Новини 31 Лип. 2017 р., 19:32 187

З 1 серпня у Броварській центральній районній лікарні не буде проводитися процедура гемодіалізу. Про це під час оперативної наради виконавчих служб міської ради повідомив головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк.

За словами керівника лікарні, робота по цій процедурі блокується Департаментом охорони здоров’я Київської обласної держадміністрації.

Нагадаємо, ідея створення відділу для проведення складної процедури очищення крові, коли не можуть таку функцію виконувати нирки, була озвучена ще рік тому. У Броварах зараз є близько 40 пацієнтів, яким принаймні двічі на тиждень потрібно робити цю процедуру, і їм ще донедавна задля її проходження потрібно було їздити до Білої Церкви.

Однак запуск у Броварській лікарні гемодіалізу постійно відкладався. Спочатку головний лікар заявляв про те, що у лікарні немає відповідних фахівців — лікарів-нефрологів та медсестр. Потім говорилося про те, що немає завідувача відділу. Востаннє тема гемодіалізу піднімалася під час оперативної наради у середині червня, і тому заступник головного лікаря ЦРЛ Григорій Павлін запевнив, що з 10 липня процес має запуститися…

На уточнюючі запитання «Трибуни-Броварів» Валентин Багнюк лише повідомив, що для запуску роботи гемодіалізу у Броварській лікарні немає відповідного розпорядження від керівника Департаменту охорони здоров’я КОДА і той, не надаючи його, навмисне блокує його роботу.

У секретаріаті Департаменту охорони здоров’я КОДА, куди зателефонувала «Трибуна-Бровари», заявили, що не будуть надавати коментарі в усно-телефонній формі і наголосили на необхідності подачі офіційного письмового запиту на інформацію.

А ось депутат Київської обласної ради від Білої Церкви, голова постійної депутатської комісії з питань охорони здоров’я, материнства, дитинства, соціального захисту населення та пенсіонерів Наталія Бігарі прокоментувала для «Трибуни-Бровари» ситуацію так:

«Зараз Білоцерківський міжрайонний центр гемодіалізу працює у чотири зміни. Це свідчить про те, що він перенавантажений. Звичайно, є певний резерв, але всіх пацієнтів, яким необхідна процедура, центр прийняти не може.

Наталія Бігарі

Не потрібно шукати якихось «підводних течій», чому такий відділ не відкривається у Броварах. Пояснення лише одне: немає кадрів, і забезпечити необхідний штат працівників у сьогоднішніх реаліях неможливо. За ту заробітну плату, яка сьогодні у працівників медичної сфери, запросити спеціалістів нереально.

Не можна забувати, що в цьому плані у Броварів дуже невигідне географічне становище: поруч столиця. Не те що спеціалісти, а будь-який працівник лікарні, як тільки-но з’являється надія потрапити на кращі умови в Києві, кидає роботу у Броварах. До столиці тікають і лікарі, і медсестри, багато з них — у приватну медицину.

Єдиний фактор, який заважає відкритися відділу у Броварах — це людський. І тут органи місцевого самоуправління мають докласти усіх зусиль, щоб «зберегти» фахівців, або запросити нових. Це можуть бути програми забезпечення житлом молодих спеціалістів, різноманітні премії чи преференції.

На усі ремонтні роботи, апаратуру, обладнання — на усе, що необхідне для роботи відділу кошти виділені повністю. Лишилося не закритим лише кадрове питання.

Департамент охорони здоров’я КОДА не зобов’язаний інтернів та молодих спеціалістів направляти саме у Бровари, а ось органи місцевої влади повинні докласти усіх зусиль для створення таких умов, щоб кадри хотіли йти працювати у Броварську лікарню».

Зазначимо, що депутатський корпус запити від профільних відділів стосовно Програми «Покращення надання вторинної медичної допомоги населенню міста Бровари та відновлення матеріально-технічної бази Броварської центральної районної лікарні на 2015—2017 роки» — підтримав.

 

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017