СБУ підозрює обласну «Батьківщину» та ГО «Стоп корупція» в проплачених мітингах

Актуально, Новини 09 Бер. 2017 р., 14:31 294

Служба безпеки України підозрює низку комунальних підприємств Київщини у фінансуванні протестних акцій з метою посягання на територіальну цілісність України. Про це повідомляє Главком.

Кошти, які виділялися Київською облрадою, виводилися з рахунків КП та осідали на рахунках фізичних та юридичних осіб. У ході розслідування було встановлено, що сесією Київоблради VII скликання від 6 вересня 2016 року було ухвалене рішення щодо виділення 35 мільйонів гривень на збільшення статуту комунальних підприємств області. Зокрема, фінансування виділялося на КП «Кагарликтепломережа», «Києво-Святошинська тепломережа», «Переяслав-Хмельницьктепломережа», «Тетіївтепломережа», «Бородянкатепловодопостачання».

Після надходження на рахунки вказаних підприємств кошти перераховували на рахунки юридичних осіб, а також фізичних осіб-підприємців та згодом переводили в готівку. Цими грошима підтримували проведення акцій протесту з метою зміни меж української території. Перерахування відбувалося через 26 рахунків комунальних підприємств у «Ощадбанку».

Також одним із фігурантів матеріалів провадження є громадська організація «Антикорупційний рух «Стоп корупція», яку очолює депутат Київської облради від ВО «Батьківщина» Олег Кищук. Наприкінці 2016 року в приміщенні, яке було орендоване цією ГО, правоохоронцями були вилучені речі, які призначалися для постійного проживання невстановлених осіб для організації та проведення протестних акцій з метою зміни меж території України.

Ведеться досудове розслідування за ознаками злочину, передбаченого ст. 15 ч. 2 та ст. 110 ч. 2 Кримінального кодексу України (посягання на териоріальну цілісність і недоторканість України). СБУ отримала тимчасовий доступ для вивчення інформації про рух грошових коштів на рахунках в «Ощадбанку».

До того ж, Печерський районний суд Києва задовольнив клопотання правоохоронних органів, які перевіряють ВГЖО «Дар життя», яке належить лідеру ПСПУ Наталії Вітренко, на причетність до отримання грошей через фонд з Росії. Ці гроші мали бути використані на пропагандистську роботу з метою дискредитувати діючу українську владу. Сама ж Вітренко вважає, що ці дії СБУ — не що інше, як політична репресія.

Як відомо, очільницею Київської обласної ради є ставлениця «Батьківщини» Ганна Старикова. Нагадаємо, у квітні минулого року співробітники обласної прокуратури та СБУ за санкцією Печерського райсуду намагалися провести обшук у кабінеті Старикової та вилучити документи.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017