Що не можна робити на Івана Купала

Актуально, Новини 06 Лип. 2017 р., 11:03 478

Цього року свято Івана Купала припадає на ніч з четверга на п’ятницю, з 6 на 7 липня. Згідно з віруваннями наших пращурів, цієї ночі прокидається вся лісова нечисть, тому у ці дати багато що було заборонено робити, повідомляє 24 канал.

Традиції українців на Івана Купала надзвичайно багаті, зараз по всій країні проводять масові культурно-мистецькі заходи, під час яких відтворюють автентичні давні обряди. Та, крім традицій, українці вірили ще в численні забобони. У цю ніч зазвичай ворожили та намагалися дотримуватися деяких негласних правил.

Згідно з віруваннями, на Івана Купала прокидається лісова нечисть — відьми, змії, русалки, водяники, перевертні — тому цієї ночі не можна спати. Однак, не можна і купатися, оскільки водяник може затягнути у воду.

Кажуть, що в ніч з 6 на 7 липня вагітним, дітям та старим людям варто триматися подалі від води. Водяна нечисть може нашкодити слабким організмам цих людей.

У давнину вважалося, начебто у відьом зберігається вода, що кипіла з попелом купальського вогню. Окропивши нею себе на Івана Купала, відьма могла летіти, куди їй заманеться. До речі, якщо жінка відзначила Івана Купала і не побувала біля вечірнього багаття, її вважали відьмою.

Також на Івана Купала краще нічого не віддавати, не продавати і не позичати. Інакша родина може збідніти. Якщо знайдете на дорозі гроші — навіть велику суму — в жодному разі не можна їх брати.

А от що потрібно робити цієї ночі — це шукати міфічний цвіт папороті. В цю пору рослини набирали чарівних, лікувальних та цілющих властивостей. Вважалося, що лише в Купальську ніч на папороті розцвітала чарівна вогняна квітка щастя — кочедижник. Хто її зірве, той знатиме все на світі, дістане без труднощів усі скарби, матиме найвищий урожай, причарує найкращу дівчину, не боятиметься злих сил, матиме чудодійну силу робити все тією рукою, яка зірвала квітку щастя.

Нагадаємо, на Броварщині, у селі Пухівка, на мальовничому березі Десни 7 липня відбудеться фестиваль народних пісень до свята Івана Купала.

НОВИНИ

13.12.2017
12.12.2017