Школярі відпочивають за кошти батьків, а міськрада звітує про їх оздоровлення

Актуально, Новини 15 Лют. 2017 р., 15:11 389

Під час чергової сесії Броварської міської ради 9 лютого 2017 року депутатам презентували звіт про хід виконання міської програми відпочинку та оздоровлення дітей протягом 2016 року.

Згідно даних, оприлюднених начальником служби у справах дітей та сім’ї Ларисою Теплюк, фінансування програми за 2016 рік склало 1330,2 тис. грн.

Відповідно до фінансування чиновники демонструють наступні показники виконання програми:

Під час засідання у депутатів виникло питання стосовно справедливості розподілу коштів на оздоровлення дітей, оскільки найбільший процент виконання показників по програмі припадає на категорію «Талановиті та обдаровані діти». Зрештою, до таких можна віднести абсолютно будь-яку дитину, оскільки визначення ступеня обдарованості чи наявності таланту у особистості справа досить суб’єктивна і вже точно не в компетенції броварських чиновників.

Проте нарікати на недостатню увагу до талановитих діток з боку міської влади здавалося б немає сенсу, оскільки, згідно звіту, таких дітей оздоровлено майже втричі більше запланованого. Якби не одне АЛЕ…

Виявляється, за словами начальника служби Лариси Теплюк, до звіту про виконання програми включено також відпочинок талановитих та обдарованих дітей за рахунок виключно батьківських коштів. Виходячи з цифр, оприлюднених у звіті служби у справах сім’ї та молоді, за кошти міського бюджету за 2016 рік вдалось оздоровити 100 дітей (100% путівка) та 7 дітей (50% путівка) з категорії талановиті та обдаровані (а не 637).

«Трибуні-Бровари» доводилось неодноразово чути/читати скарги батьків стосовно того, що на початку навчального року в школах вчителі збирають відомості про літній відпочинок учнів. Зміст запитуваної інформації різниться, і це доводить лише незаконність її збору: в деяких навчальних закладах достатньо зазначити лише дату та місце відпочинку дитини, в інших – вимагають ще й вартість путівки.

Піднімалось подібне питання і на одному з засідань Громадської ради при управлінні освіти і науки БМР. Тому «Трибуна-Бровари» звернулася до представників ради за коментарем. Але на разі в роз’ясненнях нам відмовили, аргументуючи тим, що Громадська рада готує власний матеріал на дану тему, який незабаром буде представлено громаді. Зі свого боку видання звернеться з офіційним запитом до міського голови та начальника управління освіти стосовно даного питання.

На уточнююче питання Володимира Опалька, з якою метою робиться такий варіант звіту, коли до бюджетних путівок плюсуються путівки коштом батьків, чіткої відповіді депутати не отримали. Міський голова Ігор Сапожко намагався пояснити подібну ситуацію «делегованими повноваженнями» органів місцевого самоврядування, але звучало це не досить переконливо.

Більше того, усні чи письмові вказівки про збір подібної інформації у школах негативно відображаються на іміджі класоводів, оскільки більшість батьків не вбачає за доцільне ділитися інформацією про особистий відпочинок, і роблять це лише з поваги до класного керівника. Зрештою, першочергове завдання учителя – навчати і виховувати дітей, а не займатись збором нікому не потрібної інформації, правомірність збору якої викликає сумніви.

Беззаперечним є той факт, що кількість дітей, які потребують оздоровлення і відпочинку за кошти міського бюджету, щороку зростає. Тому ряд депутатів на гуманітарній та бюджетній комісіях, що передували сесії, внесли пропозиції щодо збільшення фінансування по програмі відпочинку та оздоровлення дітей.

Таким чином на 2017 рік депутати затвердили зміни до кошторису витрат по фінансуванню дитячого відпочинку збільшивши суму на 450 тис. грн. Тобто у підсумку фінансування програми в поточному році становитиме 2 мільйони гривень.

Маємо надію, що показники доходної частини бюджету будуть збільшуватись і кількість оздоровлених дітей у звітах служб ростиме не за рахунок «батьківського гаманця», а завдяки наповненню бюджету міста.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018