Сільська теркомісія Плоского задовольнила заяви про складання повноважень 9 депутатів

Постанову під номером 1 нещодавно сформований новий склад територіальної комісії, як повідомила її голова Наталя Зброжик, ухвалив  25 травня нинішнього року. 

Йдеться про задоволення заяв достроково скласти депутатські повноваження дев’яти депутатів з 14-ти. Заяви вони написали особисто. Це Ю.Кошолап, О.Листопада, Ю.Лугін, Н. Карпенко, О.Волоха, В.Муха, В. Голівець, Р.Овдієнко, І.Хан.

Заяви депутати написали власноруч напередодні, 17 травня 2017 року, у сільському клубі, де Плосківська сільська рада зібралася з наміром провести чергову сесію. Сільський голова Лідія Демчук  сесію так і не відкрила, в результаті жодного питання не було розглянуто.

Натомість присутні в залі близько 50 мешканців села, висловлюючи претензії практично до трьох депутатів — Ю.Кошолапа, О.Листопада та Ю.Лугіна, вимагали написати заяви про добровільне складання депутатських повноважень. Мотивували вимогу тим, що виборці, мовляв, не довіряють  їм і не хочуть бачити їх в складі сільської ради, оскільки, на їхню думку, вони діють всупереч інтересам плосківської громади.

У результаті довготривалих гарячих дискусій, які переростали часом у відверту лайку, і коли фактично був заблокований вихід депутатів із зали клубу, дев’ять депутатів із 13-ти присутніх написали заяви.

Нагадаємо, що криза влади у Плоскому розпочалася в січні цього року, коли розпочалася процедура відкликання трьох депутатів.  Це сталося після проведення у селі серед його мешканців письмового опитування  щодо бажання плоківчан приєднатися до утворення Великодимерської об’єднаної територіальної громади. Здивували діаметрально протилежні результати, коли на одних округах переважна більшість членів громади висловилася проти великодимерського варіанту, а на округах депутатів Ю.Кошолапа, О.Листопада та Ю.Лугіна картинка виявилася протилежною – переважна більшість проголосувала за входження Плоского у Великодимерську громаду.

Обурили активну частину громадськості і результати, і відмова цих трьох депутатів відкрити для широкого ознайомлення їхні листки опитування. Відтоді й почалася процедура відкликання. Зрештою,  закінчився  перший кризовий період тим, що за скаргою одного з трьох депутатів ситуація у Плоскому розглянула Центральна виборча комісія. Своєю Постановою ЦВК, знайшовши ряд порушень, скасувала рішення сільської територіальної комісії про відкликання депутатів і взагалі припинила повноваження цього складу  комісії.

Згодом був сформований новий склад комісії. І не виключено, що перша її постанова про задоволення заяв дев’яти депутатів знову стане предметом розгляду ЦВК. Одне зрозуміло – криза влади у Плоскому поглибилася. На сьогодні діяльність сільської ради паралізована. Варіант позачергових виборів у Плоскому може стати реальністю вже найближчим часом.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017