Сплатив податки — спи спокійно, або Хто має право не платити за землю

Актуально, Новини 17 Чер. 2017 р., 11:33 138

Використання землі в Україні є платним, це податок (обов'язковий платіж), що справляється з юридичних і фізичних осіб за використання земельних ділянок. Плата за землю входить до податку на майно.

Платником податку за землю є власник землі або землекористувач, тобто юридична або фізична особа, права якої на земельну ділянку відповідно до Земельного кодексу України повинні бути засвідчені актом на право власності або право користування. Виходячи з площі земельної ділянки, що вказана у такому акті, розраховується податок на землю з урахуванням її грошової оцінки.

Органи місцевого самоврядування, спираючись на  Податковий кодекс України самостійно встановлюють і визначають порядок сплати місцевих податків та зборів відповідно до переліку і в межах установлених граничних розмірів ставок.

На сесії 22 червня 2017 року броварським депутатам за поданням фінвідділу пропонується встановити місцеві збори та податки на території м. Бровари на 2018 рік. У понеділок 19 червня даний проект рішення погоджуватиме  постійна комісія з питань бюджету та соціально-економічного розвитку.

У разі прийняття даного рішення фінуправління Броварської міської ради направить копію рішення до органу державної податкової служби і встановлені розміри податків та зборів вступлять в силу з 01.01.2018 року.

Серед інших податкових відрахувань проектом рішення передбачається встановити  ставку податку на земельні ділянки в наступному розмірі:

— за земельні ділянки, зайняті житловим фондом (в тому числі  житловим фондом об’єднань співвласників багатоквартирних будинків, житлово-будівельних кооперативів, молодіжно-житлових комплексів), автостоянками для зберігання особистих  транспортних засобів громадян, які використовуються без отримання прибутку, гаражно-будівельними, дачно-будівельними та садівницькими товариствами, індивідуальними гаражами, садовими і дачними будинками фізичних осіб, а також за земельні ділянки, надані для потреб сільськогосподарського виробництва, водного та лісового господарства, які зайняті виробничими, культурно-побутовими, господарськими та іншими будівлями і спорудами – 0,03 відсотки від їх нормативної грошової оцінки⃰ (п. 5.1.1. проекту рішення);

— за земельні ділянки, які перебувають у постійному користуванні суб'єктів господарювання (крім державної та комунальної форми власності) — у розмірі  3 відсотків від їх нормативної грошової оцінки ( п.5.1.2. проекту рішення);

-за інші земельні ділянки — 1 відсоток від їх нормативної грошової оцінки.

Пільги на сплату земельного податку щодо фізичних осіб, розповсюджується на наступні категорії громадян: інваліди першої і другої групи; фізичні особи, які виховують трьох і більше дітей віком до 18 років; пенсіонери (за віком); ветерани війни та особи, на яких поширюється дія Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту»; фізичні особи, визнані законом особами, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи.

У разі позитивного голосування  від сплати податку будуть звільнені учасники антитерористичної операції та члени їх сімей, члени сімей загиблих (померлих ) учасників АТО.

Нагадаємо, згідно Інформації про хід виконання бюджету міста Бровари на І квартал 2017 року,  в структурі надходжень до загального фонду бюджету міста земельний податок, як частина податку на майно, стоїть на третьому місці.

Надходження плати за землю у порівнянні з минулим роком за даними фінансового управління Броварської міської ради зросло на 30,7%. За перший квартал 2017 року спостерігається перевиконання плану по земельному податку як з фізичних так і з юридичних осіб.

У пояснювальній записці до проекту рішення фінансове управління застерігає депутатів, що «у разі не встановлення рішення органом місцевого самоврядування місцевих податків та зборів, передбачених пунктом 10.3 статті  10 Податкового кодексу України, такі податки і збори сплачуються платниками у порядку, встановленому Податковим кодексом України та за мінімальними ставками та без застосування відповідних коефіцієнтів». Що відповідно спричинить втрати доходної частини бюджету в 2018 році.

Останнім часом на засіданнях земельної комісії часто розглядають питання стосовно поділу земельним ділянок з метою подальшої відмови від оренди землі. Головним чином це стосується землекористувачів і пояснюють вони свою позицію великою орендною платою, що прямо залежить від нормативної грошової оцінки землі.

Нормативну грошову оцінку земельних ділянок здійснюють для визначення розміру земельного податку, державного мита при міні, спадкуванні та даруванні земельних ділянок, орендної плати за земельні ділянки державної та комунальної власності, втрат сільськогосподарського і лісогосподарського виробництва, вартості земельних ділянок площею понад 50 гектарів для розміщення відкритих спортивних і фізкультурно-оздоровчих споруд, а також при розробці показників та механізмів економічного стимулювання раціонального використання та охорони земель.

Тому депутатам вкотре доведеться «балансувати» між урахуванням інтересів землевласників та землекористувачів та розмірами надходжень до бюджету міста.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017