Ситуація з захворюванням на ботулізм в Україні катастрофічна, — МОЗ

Актуально, Новини 16 Чер. 2017 р., 12:03 104

Міністерство охорони здоров’я оприлюднило офіційну статистику — в Україні за три місяці 62 людини захворіли на ботулізм, дев’ятеро з них померли. Такі цифри оголосила на брифінгу заступник голови відомства Оксана Сивак, повідомляють Подробности.

За словами чиновниці, в країні — величезна проблема з вакцинами. У більшості лікарень немає запасу сироватки анатоксину. Медичні заклади не отримують її з 2014 року. Тоді закінчився термін сертифіката про державну реєстрацію препарату виробництва Росії. А нового постачальника МОЗ досі не знайшов. І тільки зараз, запевняють чиновники, розпочато процес реєстрації сироватки з Франції.

Нагадаємо, останнім часом в Україні продовжують реєструвати випадки захворювання на ботулізм, пов’язані зі вживанням рибної продукції. Ботулізм виявили у Київській, Херсонській, Вінницькій, Сумській, Полтавській, Одеській та Запорізькій областях.

Фахівці Держпродспоживслужби закликають утриматися від купівлі м’ясних та рибних продукти домашнього виготовлення в місцях стихійної торгівлі та на ринках. Основною причиною виникнення ботулізму є вживання в їжу неякісно приготованих, зіпсованих продуктів, тож потрібно ретельно дотримуватися технології домашнього консервування овочів, фруктів, грибів, м’яса. Не можна вживати м’ясні та рибні консерви, якщо залізна банка роздута чи деформована.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017