ТОВ «Альянсінвестбуд» потрібно два тижні, щоб озвучити громаді свої наміри стосовно будівництва

Актуально, Новини 20 Лип. 2017 р., 15:00 219

19 липня відбулось чергове засідання робочої групи з питань забудови земельної ділянки по вул. Гагаріна, 21.

Присутні мали розглянути ряд питань, окреслених на попередньому засіданні. Зокрема, 13 липня забудовника – ТОВ «Альянсінвестбуд» — просили оприлюднити свої наміри стосовно будівництва проїзду до Броварської ЗОШ №7, схеми руху транспорту та пішоходів біля школи з прив’язкою до прилеглого будинку №23 та майбутньою забудовою.

На жаль, жодної візуалізації намірів забудовника присутні досі не побачили. Директор товариства Олександр Михайлов повідомив, що знайомити присутніх поки що немає з чим, оскільки проекту майбутнього будівництва ще немає. Передпроектну пропозицію, представлену на засіданні інвестиційної ради в травні, забудовник також не надав. Пан Михайлов зазначив, що певні напрацювання є в ескізах, але надавати інформацію широкому загалу у такому вигляді було б некоректно.

Під час засідання з’ясувалось, що управління архітектури і містобудування вже видало містобудівні умови та обмеження забудовнику для початку проектних робіт. З цього можна зробити висновок, що події навколо видачі дозволів для майбутнього шестиповерхового офісу на центральній вулиці Броварів розвиваються досить швидко.

Ще на засіданні 5 липня головний архітектор Лілія Рибакова повідомила членів робочої групи, що звернення стосовно надання містобудівних умов та обмежень від забудовника не надходило. На наступному засіданні 13 липня заступник головного архітектора Світлана Батинчук зазначила, що жодних юридичних перешкод для видачі дозвільного документу немає, проте, чи видані містобудівні умови на момент засідання – не повідомила.

Натомість чиновниця надала присутнім додаткову інформацію про те, що з 10 липня у зв’язку зі змінами законодавства управління повинно розміщувати скан-копії наданих містобудівних умов та обмежень та вести їх реєстр.

Що стосується вищезгаданого реєстру, то на головному сайті міста дійсно такий вже створено, проте, жодних сканів містобудівних умов та обмежень ТОВ «Альянсінвестбуд» станом на 19 липня не оприлюднено.

Тим не менше на підставі містобудівних умов забудовник вже звернувся до власників інженерних мереж, розташованих у межах земельної ділянки по вул. Гагаріна,21. Про підготовку технічних умов для ТОВ «Альянсінвестбуд» після оперативної наради 17 липня видання «Трибуна-Бровари» дізналось від директора КП «Броваритепловодоенергія» Василя Андрєєва:

На вчорашньому засіданні видачу технічних умов для переносу мереж комунального підприємства підтвердив його головний інженер Олександр Дремлюга. Останній повідомив, що в районі будівництва проходить каналізаційна мережа  від будинку №23 та два водогони. У разі врахування всіх захисних зон, перенесення мереж інженер вважає цілком можливим. Скоріше за все, мережі, що належать КП «Броваритепловодоенергія», будуть перенесені на землі загального користування.

Що стосується телефонних мереж компанії «Укртелеком», то представник забудовника Олександр Михайлов повідомив присутніх, що вони не підпадають під ймовірне місце розташування майбутнього офісу. Хоча представника компанії, який міг би це підтвердити чи спростувати на засіданні не було. Та й проект ще не розроблений, є лише загальне бачення забудови проектантами та абстрактне поняття «пляма забудови».

Зі слів головуючого Петра Бабича стало відомо, що лінії електропередач, що згідно кадастрового плану проходять в межах земельної ділянки, не експлуатуються, оскільки були тимчасовими. Ні підтвердження, ні спростування цієї інформації також немає, оскільки представника ПАТ «Київобленерго» не було, а письмової відповіді членам робочої групи не надавали.

Натомість на засіданні був представник ФЕГГ ПАТ «Київоблгаз», який зазначив, що по ділянці проходить газогін низького тиску, ситуація ускладнена тим, що діаметр труби великий. Тому потрібно дивитись проектну документацію, чи можливе буде взагалі перенесення мереж за межі приватної ділянки.

Зазначимо, що на етапі оформлення права приватної власності земельної ділянки обов’язкове погодження власників мереж інженерних коридорів. У грудні 2013 року ТОВ «Альянсінвестбуд» звернулося з відповідним проханням до власників мереж. Відповіді установ неоднозначні та містять умови, які забудовник мав виконати.
Так, наприклад, ПАТ «Київоблгаз» відповідає, що надання згоди на придбання у власність земельних ділянок не входить до повноважень філії.  ПАТ «Київобленерго» не заперечувало проти приватизації земельної ділянки за умов виконання правил охорони електричних мереж та у разі оформлення «права проходу» для здійснення експлуатації електроустановок у вигляді встановлення земельного сервітуту. ПАТ «Укртелеком» у своєму листі також наголошує на укладанні договору встановлення права обмеження використання чужої земельної ділянки (сервітуту). КП «Броваритепловодоенергія» у своїй відповіді повідомляє ТОВ «Альянсінвестбуд» про те, що надасть згоду на придбання земельної ділянки у власність за умови укладання договору сервітуту на частину земельної ділянки, де проходять мережі. Але з 2013 року договір сервітуту забудовник так і не уклав.

Позицію заступника міського голови з гуманітарних питань Лариси Виноградової та очільниці освітнього управління Оксани Мельник щодо майбутньої забудови поблизу центрального входу до ЗОШ №7 дізнатись так і не вдалось, оскільки на засідання вони не з’явились.

У черговий раз мешканці будинку, що межує з майбутньою забудовою, підняли питання щодо цільового призначення земельної ділянки згідно документів. Керівник земельного відділу Леся Гудименко зазначила, що код державного класифікатора видів цільового призначення земель 03.07 – передбачає будівництво та має відповідну назву «Будівництво та обслуговування закладів торгівлі». Але, готуючи матеріал до друку, ми помітили, що у кадастровому плані, який міститься у звіті про експертну грошову оцінку, цієї ж ділянки стоїть зовсім інше цільове призначення — 03.14 (Для розміщення та постійної діяльності органів і підрозділів ДСНС).

Кадастровий план №1


Кадастровий план №2

Тож однозначних відповідей на поставлені запитання вчорашнє засідання не принесло. А от нові запитання з’явились. Опускаючи всі гострі  та пафосні моменти вчорашньої дискусії, у підсумку склалось враження, що цю робочу групу спіткає така сама доля, що й інші робочі групи, створені міським головою Ігорем Сапожко, результатом роботи яких стало лише «забалакування» теми, відтермінування вирішення проблеми та приборкання незадоволеної частини громади.

Наразі дата наступного засідання не визначена, оскільки ТОВ «Альянсінвестбуд» попросило час на підготовку до візуалізації своїх планів по забудові земельної ділянки по вул. Гагаріна,21. Від депутата Сергія Батюка надійшла пропозиція до забудовника – продемонструвати свої плани «в натурі», тобто на місці ймовірного будівництва. Тому цілком можливо, що наступне засідання робочої групи буде виїзним.

P.S. Поки готувався матеріал, на сайті Броварської міської ради на ранок після засідання робочої групи з’явились містобудівні умови та обмеження, надані забудовнику ТОВ «Альянсінвестбуд» для проведення проектних робіт. Можливо, це лише збіг…

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017