У Броварах достатньо садочків та шкіл, – головний архітектор міста

Актуально, Новини 08 Лют. 2017 р., 20:18 849

8 лютого під час засідання Погоджувальної ради начальник управління архітектури і будівництва Броварської міської ради, головний архітектор Броварів Лілія Рибакова заявила, що місто забезпечене дитячими садками та школами в достатній кількості, місто розвивається.

Заява прозвучала в контексті відповіді на запитання депутатів міської ради, чи працює Лілія Рибакова на громаду, чи в інтересах забудовників.

Під час розгляду проекту рішення «Про розроблення детального плану території», який стосується ділянки, обмеженої вулицями Благодатною, Зеленського Євгена та Лесі Українки, пані Рибакова розповіла, що йдеться про площу близько у 15,7 га. На цій території знаходиться Казенне підприємство «Кіровгеологія» та ТОВ «Кристал».

КП «Кіровгеологія», за інформацією Лілії Рибакової, хоче провести на цій території реконструкцію. Реконструкція передбачатиме переведення території під житлову. Окрім житлової забудови передбачається, що там будуть магазини, аптеки тощо. На переконання пані Рибакової житлове будівництво підштовхне до розвитку соціальної інфраструктури, а промислова територія у її нинішньому стані не сприяє екологічній ситуації.

У зв’язку з цим у депутатів виникло декілька запитань. Зокрема, Леонід Черепейнік поцікавився, як головний архітектор бачить житлову забудову в промисловій зоні в цілому? Виявилося, що йдеться про можливу житлову забудову усієї території, що викликало здивування у депутатів, які входять до земельної комісії, оскільки, за їхніми словами, під час засідання комісії з земельних питань пані Рибакова говорила про можливу житлову забудову на частині території, площею у 0,27 га.

У свою чергу Юрій Скотніков переконаний, що на зазначеній території знаходиться чудова промислова зона і цехи підприємства «Кіровгеології» «можуть працювати ще двісті років». Скотніков також заявив, що на цій території не можна створювати новий житловий мікрорайон, оскільки він не матиме виходу на центральні вуличні магістралі, а розширяти старі дороги неможливо. «От якщо буде прокладена окрема дорога в район Зазимя, якщо буде окремий виїзд (оскільки вулиця Київська не гумова), тоді можна про щось говорити. Поки що це із області фантастики», — заявив Скотніков.

Юрій Скотніков

Присутні на засіданні представники пошуково-знімальної експедиції №60 (структурний підрозділ КП «Кіровгеології) повідомили, що Казенне підприємство є лише балансоутримувачем тієї території, на якій розташоване, а розпорядником є Фонд держмайна, і без дозволу останнього розпоряджатися майном підприємство не має жодного права. Оскільки підприємство є казенним, то ані приватизувати, ані провести процедуру банкрутства неможливо, а бажання «Кіровгеології» щодо перетворення території в житлову є лише, за словами представників ПЗЕ №60, пропозиціями і планами. Депутати ж запропонували розвивати промислову зону.

Представники ПЗЕ висловили думку, що найкраще саме вони можуть зорієнтуватися, чи підходить ця територія під промислову зону чи ні. Така позиція викликала негативну реакцію у народних обранців, які зазначили, що самі мешканці району повинні визначатися, чи потрібні їм нові житлові забудови, чи промислова зона.

Представники КП "Кіровгеологія

"

Вже після того, як представники підприємства залишили зал, Юрій Скотніков звернувся до членів Погоджувальної ради із запитанням: «На кого у нас працює управління архітектури і будівництва? На громаду чи на забудовників?».

Депутат Скотніков порівняв розробку Детального плану території на Геологорозвідці із ситуацією в ІІ житловому районі, коли попередні каденції міської ради дали дозвіл на розробку ДПТ, а потім там на садибній забудові почалося будівництво ЖК «Скандія».

Депутати дорікнули головному архітектору міста про те, що вона у підготовці проектів рішення не проявляє своєї громадської позиції.

«Я архітектор і зацікавлена у тому, щоб місто розвивалося», — сказала пані Рибакова. На запитання депутата Опалька, навіщо вона лобіює інтереси забудовників, головний архітектор заявила: «На моє бачення, місто повинне розвиватися».

Далі відбувся такий діалог між депутатом Володимиром Опальком і Лілією Рибаковою:

— На сьогодні місто забезпечене такими соціальними об’єктами, як садочки та школи?

— Забезпечується.

— Забезпечене?

— Так!

— Ви самі все чули.

Далі пан Опалько адресував своє питання до начальника управління освіти Оксани Мельник про кількість змін у школах у Броварів. Спочатку Мельник перепитала, до чого такі запитання, а потім сказала, що всі учні забезпечені навчанням.

Нагадаємо, що лише за поточної каденції міської ради, вперше за більш ніж 25 років у місті Бровари питання будівництва нової школи зрушило з «мертвої точки». На сьогодні у Броварах ситуація з переповненням навчальних закладів є одним з нагальних питань: є школи, де в класах навчаються по 35-40 учнів, в інших – по 3-4 зміни на день.

Остаточне рішення по проекту рішення району Геологорозвідка має ухвалити сесія міської ради вже завтра, 9 лютого.

НОВИНИ

19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018