У Броварах зафіксовано випадок лептоспірозу — оперативні «медичні» новини

Актуально, Новини 03 Лип. 2017 р., 16:01 1 811

Минулого тижня у Броварах не було зафіксовано випадків масових інфекційних захворювань. Про це під час оперативної наради у міського голови розповіла начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства управління Держпродспоживслужби в Броварському районі Олександра Вакарчук.

Профілактичні заходи у закладах ресторанного бізнесу дали позитивні результати: випускні вечори у Броварах пройшли без надзвичайних ситуацій та випадків, пов’язаних з харчовими отруєннями чи захворюваннями від кишкових інфекцій.

Також на минулому тижні відбулася нарада за участю м’ясопереробних та сільськогосподарських підприємств, ветеринарних лабораторій та Держпродспоживслужби в Броварському районі з питань проведення профілактичних заходів проти африканської чуми.

Про відсутність масових захворювань повідомив під час наради і керівник Броварського районну відділу лабораторних досліджень ДУ Київського ОЛЦЛ МОЗ України Віталій Прокопенко. Водночас фахівець зазначив, що минулого тижня було зафіксовано 43 випадки інфекційних захворювань, з них 20 осіб госпіталізовано. На гострі кишкові інфекції захворіло 22 людини (16 дітей і 6 дорослих), 18 — госпіталізовано.

Розповів головний санітарний лікар про масові випадки харчових отруєнь у мережі столичних ресторанів «Євразія» — люди отруїлися суші, 34 особи госпіталізовано. І хоча ситуація не стосувалася Броварів, підвищених заходів безпеки було вжито. Зокрема, перед випускними вечорами проведено ряд перевірок закладів ресторанного бізнесу та робочих нарад.

Віталій Прокопенко.

Попри те, що є хвороби дихально-крапельного виду, які характеризуються як «дитячі», хворіють на них і дорослі. Так, з 9 випадків захворювань на вітрянку, 4 — у дорослих людей. Зафіксовано також два випадки скарлатини та один — інфекційного мононуклеозу.

Зареєстровано і один випадок лептоспірозу. Йдеться про людину 69 років, яка сама мешкає на вулиці Короленка. На щастя, за словами Прокопенка, це легка форма. Випадок лептоспірозу у Броварах у поточному році зафіксовано вперше. Фахівець нагадав, що причиною захворювання можуть стати немиті овочі та фрукти, а придбані на ринку харчові продукти обов’язково потрібно мити. «Сире, непряжене молоко теж може стати причиною захворювання. Перед вживанням його потрібно обов’язково кип’ятити», — зазначив Прокопенко. Можуть бути причиною захворювання контакти з домашніми тваринами — котами та собаками. Для запобігання розповсюдження лептоспірозу Віталій Прокопенко закликав комунальні служби та ЖЕКи провести дератизацію підвальних приміщень (низка комплексних заходів по знищенню гризунів), оскільки ці шкідники є переносниками хвороби.

Лептоспіроз — гостра інфекційна хвороба з групи інфекцій, що зазвичай поширені у тварин, але здатні іноді передаватися від тварини до людини. Хвороба перебігає з гарячкою, загальною інтоксикацією, ураженням нирок, печінки, серцево-судинної, нервової систем, порушенням біологічної системи організму, яка відповідає за регуляцію функції згортання крові при травмах судин.

Позитивну інформацію озвучив під час наради керівник Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов: минулого тижня не було зафіксовано жодного випадку пневмонії. Частково таку статистику Кравцов пояснив тим, що багато дітей виїхали на літній відпочинок в табори, санаторії та до дідусів-бабусь.

Залишається проблема великої кількості амбулаторних звернень у вихідні дні. За інформацією головного лікаря Броварської ЦРЛ Валентина Багнюка, лише у неділю 3 червня таких звернень було 55.

Валентин Багнюк.

Розповів головний лікар про «систему», яка вибудувалася в БЦРЛ і задля боротьби з якою Багнюк навіть попросив зустрічі з головним лікарем обласної лікарні: мало не щодня опівночі до лікарні привозять тяжких онко хворих в агонії. «Маємо проблеми: на такі випадки обов’язково має приїжджати поліція, але та не може виїхати вчасно, бо в неї свої виклики. Ми не маємо чіпати померлих до приїзду поліції, а хворі в цей час на приймальне відділення надходять. Привозять уже або агонічних, або померлих. За дві-три години хворих накопичується багато на приймальному відділені, а ці онкохворі або уже в агонії і врятувати їх неможливо, або лежать померлі. А ми не можемо їх чіпати, поки поліція не констатує факт смерті», — розповів Багнюк.

Також головний лікар повідомив, що у зв’язку з останніми перемінами погоди збільшилася кількість хворих на серцево-судинні захворювання.

НОВИНИ

11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017