У Броварській лікарні погрожували терапевту. Де була охорона?

Актуально, Новини 27 Лют. 2017 р., 20:14 671

На лікаря сімейної медицини Броварської центральної лікарні Тетяну Черняк було скоєно напад. Про це під час оперативної наради виконавчих органів міської ради розповів головний лікар Броварського центру первинної медико-санітарної допомоги Ігор Кравцов. 

Як розповів пан Кравцов, 25 лютого близько 12.00 до приймального відділення хірургії БЦРЛ звернулася мешканка Красилівки, яку нібито побили. Звідти її направили до сімейного лікаря (сам Кравцов зазначив, що направили до сімейного лікаря «чомусь» — прим. Ред).

До сімейного лікаря пані Тетяни Черняк пацієнтка прийшла у супроводі двох осіб. Останні напали на лікаря – смикали за руку, відібрали телефон. Врешті-решт, працівники лікарні викликали поліцію, яка на місці події склала протокол. Сама лікар, за словами Кравцова, фізично неушкоджена, але пережила стрес.

Ігор Кравцов

Лікар Тетяна Черняк надала коментар «Трибуні-Бровари»: «До нас поступила жінка з Красилівки. Її прізвище Яку**вська Роза Петрівна, 1941 р. н. З нею було двоє людей, ймовірно, родичі. Або дочка з чоловіком, або син з жінкою. Цю жінку (Розу Петрівну — прим. Т. Б.) спочатку направили до лікарів поліклініки, але коли її родичі дізналися, що будуть оглядати інші лікарі, з вуст чоловіка, який був з нею (або син, або зять) почалися крики: «Я відірву вам голову, скручу в баранячий ріг і т. д. Кричав хвилини три, я була шокована. Коли він вийшов з кабінету, я викликала по телефону поліцію. А потім до кабінету зайшла дружина цього чоловіка, яка, наскільки я зрозуміла, є або дочкою Рози Петрівни, або невісткою.

Закривши за собою двері, вона виставила перед собою телефон і почала ображати та принижувати. Говорила про те, що я не лікар, не повинна працювати, чіплялася до того, що я розмовляю не українською мовою, а мовою бидла. У мене, до речі, усі чоловіки в сім’ї — учасники АТО, тож мені було «приємно» це чути.

Коли я штовхнула її руку, щоб мене не записували на телефон, ця жінка почала кричати, що я її вдарила і лізу битися. Я зрозуміла, що вона мене провокувала.

Я спробувала також її зняти на телефон, але ця жінка у мене його відібрала. Тоді я витягнула другий телефон і повторно набрала поліцію. Ця жінка після мого зауваження повернула телефон, а коли я сказала, що там залишилися відбитки пальців, вона їх стерла. Поліція прибула аж через 40 хвилин або ж за годину».

За словами пані Черняк, у жінки з Красилівки був перелом кінцівки і виглядала вона так, ніби впала або її побили.

«Голова у неї виглядала так, наче у неї черепно-мозкова травма. Під очима були синці. Коли ці люди зрозуміли, що ми викликали поліцію цю бабусю забрали і, принаймні, того дня вона до нас на стаціонарне лікування не поступила», — розповіла Тетяна Черняк.

«Я не знаю, чи буде поліція шукати цих людей. У мене взагалі склалося враження, що поліцейський приїхав на місце події лише після того, як мій чоловік почав не просто дзвонити в поліцію, а звертатися до знайомих, які є в поліції, лише тоді там почали реагувати», — додала лікар.

Зазначимо, що під час оперативної наради на запитання заступника міського голови Григорія Голубовського про місцезнаходження охорони лікарні (за угодою за кошти місцевого бюджету охоронні функції в лікарнях міста виконує приватна структура «Комкон»), пан Кравцов не зміг надати чіткої відповіді.

Григорій Голубовський

Здивування ситуацією висловив і головний лікар Броварської ЦРЛ Валентин Багнюк, оскільки на той час на території лікарні було багато поліцейських (як виявилося, на медичне обстеження привезли 14 затриманих осіб, яких мали після обстеження перевести до одного зі столичних СІЗО).

За словами пані Черняк, у приміщенні, де вона приймала хворих разом зі своєю колегою Єфросинією Ткаченко, охорони не було (вона знаходиться в приймальному відділенні), а викликати охоронців у лікарів не було можливості.

Директор броварського підрозділу приватної охоронної фірми «Комкон» Олександр Попелуха надав «Трибуні-Бровари» наступний коментар: «По цій ситуації мені ніхто нічого не доповідав. У нас на території лікарні пропускний режим. Шлагбаум. Щодо території лікарні, то ми робимо нічний обхід. А корпуси у нас знаходяться під технічною охороною, тобто ми виїжджаємо, коли спрацьовує сигналізація. Ми відповідаємо за групу швидкого реагування. Якщо є сигнал, ми виїжджаємо. Якщо сигналів немає, ми не виїжджаємо».

Олександр Попелуха

Як розповів начальник Броварського відділу ГУ НПУ Олег Янчинський, якщо в лікарні на той час були представники поліції, які охороняли затриманих, що проходили медичне обстеження, то вони за інструкцією не мали права відволікатися на інші виклики, оскільки у них завдання — виконувати функції конвоїрів. Щодо охоронних функцій «Комкону», то в даному випадку ця організація діє не як громадське формування, а як приватна охоронна фірма, яка надає послуги. «Будь-які дії як громадського формування проводяться винятково з працівниками поліції. Послуги, які надає «Комкон» у даному випадку регламентуються угодою між самою охоронною фірмою і лікарнею або міською владою», — зазначив Янчинський.

Нагадаємо, що перед Новим роком головний лікар БЦРЛ Валентин Багнюк порушував питання про наявність охорони в лікарні. Згодом, Валентин Віталійович повідомив, що до кінця 2016 року лікарня сама оплачувала послуги приватної фірми «Комкон» і випадків з порушенням громадського порядку на території лікарні стало набагато менше.

Нині, як розповіла начальник фінансового відділу Броварської міської ради Наталя Постернак, кошти з міського бюджету на фінансування БЦРЛ йдуть транзитом, і розпорядником їх є Броварська райдержадміністрація, тож за фінансовий бік угод між лікарнею та охоронною фірмою відають, за словами пані Постернак, в районній адміністрації.

Зазначений випадок яскраво демонструє, що станом на сьогодні питання безпеки у лікарні все ж не вирішено.

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017