У Броварському районі розроблятимуть програму перевезення пільгових категорій громадян

Такої домовленості досягнуто після проведення народним депутатом  України Павлом Різаненком спеціального прийому громадян із залученням посадових осіб. 

Спеціальний прийом дозволяє залучити до вивчення та обговорення питань представників громадських організацій, посадових осіб державних органів влади та місцевого самоврядування. На обговорення проблеми, що склалася з перевезенням пільгових категорій населення у громадському транспорті,  були запрошені голови Броварської РДА Микола Клименко та Сергій Гришко та інші посадовці. Приводом для зустрічі саме у такому форматі стало звернення до народного депутата Броварської районної організації ветеранів війни і праці. Голова організації В. Брюхов на початку слухання зауважив, що понад два роки ця проблема в районі не вирішується, тобто державою не виділяється компенсація перевізникам за пільговиків. Тому вони й звертаються з проханням посприяти, аби кошти йшли від центральних органів влади.

До речі, загальна кількість осіб, які згідно із законом мають право на пільговий проїзд, у Броварському районі налічує 17,5 тисяч.

Обговорення проблематики висвітлило два підходи до її розв’язання. Перший озвучив голова райради Сергій Гришко, який вважає, що держава і фактично тільки держава повинна вирішувати цю проблему. Також він кілька разів звернувся до Павла Різаненка з проханням скасувати, як сказав голова райради, постанови ще Президента Кучми про встановлення 20% -ї податкової надбавки на пасажирські перевезення. Правда, це був Указ ще 1998 року. До того ж підписаний Леонідом Кучмою документ втратив свою чинність у 2005 році.

Народний депутат України Павло Різаненко, зауважив, що законом передбачене право на пільговий проїзд, але не передбачений механізм фінансування. Його поправки при ухваленні держбюджету-2017 щодо вирішення цього, на жаль, не були враховані. До того ж, за словами Павла Олександровича, варто не забувати, що кроки з фінансової децентралізації, які запроваджені в державі за останні два роки, дозволили у середньому на 40% збільшити доходи місцевих бюджетів. Тому цілком логічно, що органи місцевого самоврядування повинні, отримавши ресурс, маючи повноваження, брати на себе і зобов’язання. У цьому і суть децентралізації,тим паче, що місцевим органам значно легше налагодити дієвий облік, контроль. З будь-якого питання.

«Ми повинні усвідомлювати, що державний бюджет не в змозі сьогодні вирішити усі проблеми. Особливо в час,коли дуже великі кошти доводиться спрямовувати на військові потреби. Так, за останні роки річні витрати на потреби Міноборони зросли з 12 млрд гривень до 80-ти. Це реалії, з якими не можна не рахуватися. Тож треба шукати шляхи виходу із ситуації і на місцях», — зауважив Павло Різаненко.

Різаненко навів позитивний приклад з перевезенням пільговиків, зокрема, воїнів АТО, у Баришівському районі, де введені талони на проїзд. А вже за кількістю погашених талонів районний бюджет відшкодовує перевізнику.

У Броварському районі, правда, проблему цієї категорії вирішено іншим шляхом – перевізники вирішили взяти це винятково на свої плечі. Але ж є багато інших категорій пільговиків, котрі теж мають передбачене законодавством на пільговий проїзд.

Зрештою, після активного обговорення було вирішено, що Павло Різаненко звернеться до районної влади з пропозицією розробити програму, яка б регламентувала механізм перевезення пільговиків та компенсацію перевізникам. А з огляду на те, що переважна кількість маршрутів мають статус міжрайонних, то народний депутат ініціюватиме проведення подібного круглого столу і на рівні Київської області.

Спеціальний прийом народного депутата відвідали також особи, завданням яких було не конструктивне обговорення, а спроба зірвати захід, попіаритися. Спроба, правда, абсолютно невдала. З такою метою прибув депутат облради від ВО «Батьківщина» Олег Кіщук. Не сказавши по суті проблематики ні слова, але під відеозапис на своєму смартфоні, він фактично закликав присутніх залишити зал: «Я вважаю це не те. Все, надо уходить…». Мовляв, народний депутат не хоче спілкуватися з виборцями, він нічого не зробив для пільговиків, — традиційний набір звинувачень від пана Кищука. Правда, на його заклик «все, надо уходить…» у залі відгукнулися аж одна чи дві жіночки поважного віку, яких він, здається, і привів сюди.

Засідання продовжилося, як і робота з метою реального вирішення проблеми перевезення пільгових категорій у Броварському районі.

Іван Миколаєнко

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018