У міськраді презентували концепцію очищення каналізаційних стоків, про ремонти мереж поки не йдеться

Актуально, Новини 31 Тра. 2017 р., 16:06 135

30 травня в стінах Броварської міської ради відбулась презентація проекту техніко-економічного обґрунтування очисних споруд, що обслуговують місто.

Презентували проект польські фахівці компанії «Лімба». Згідно з даними офіційного сайту, компанія була створена у 1995 році, перші реалізовані проекти стосувались обслуговування зелених зон. Пізніше «Лімба» розпочала співпрацю з компаніями, що займались будівництвом автозаправних станцій та закладів швидкого харчування, з 2004 року – співробітництво з компаніями, які займались будівництвом швидкісних трас та автомагістралей. З 2009 року «Лімба» розпочала реалізацію екологічних проектів, пов’язаних з каналізаційними очисними спорудами та рекультивації земель після звалищ.

На засіданні, крім польської сторони, були присутні представники комунальних служб міста та члени депутатського корпусу.

Кшиштоф Ришукевич.

Представник компанії Кшиштоф Ришукевич презентував концепцію будівництва очисних споруд у районі розташування нині діючої очисної станції. Розрахункова потужність у 37 тис. куб. метрів на добу надана проектанту з урахуванням введення в експлуатацію новобудов останніх років. Нині, за повідомленням начальника управління житлово-комунального господарства Галини Плотнікової, пропускна спроможність КОСу (каналізаційні очисні споруди) становить близько 22 тис. куб. метрів стоків на добу.

У процесі презентації було зазначено, що приблизна вартість проекту становитиме 12-15 мільйонів євро, але розробники концепції сподіваються на отримання європейських ґрандів для реалізації проекту. Максимальна сума, на яку можна розраховувати від європейських «донорів» становить 70%, проте ця цифра може виявитись і значно меншою.

Пан Кшиштоф Ришукевич під час презентації наголосив на тому, що обладнання, що буде встановлюватись у разі реалізації проекту буде високотехнологічне. У результаті ферментації попередньо очищених стічних вод передбачається збір та доочистка біогазу, який далі можна буде або використати на власні потреби, або продати за «зеленим» тарифом. Крім того, концепцією передбачається виробництво гранульованого вапнякового гумусу, який в подальшому може бути використано, як добриво для лісосмуг та паркових зон міста.

Про конкретні економічні зиски для міста від реалізації подібного проекту мова не йде, оскільки прораховуватись вони будуть лише на стадії проектування.

Присутні погодились, що до концептуальних пропозицій потрібно підійти зважено і відповідально з огляду на вартість проекту та пріоритетні задачі, що стоять перед містом.

Наразі окрім проблеми зношеності КОСів та невідповідності потужностей кількості населення ще постає питання аварійного стану водопровідної та каналізаційної мереж міста, які дедалі частіше нагадують про себе.

За даними, неодноразово озвученими на відкритих заходах, засіданнях та у ЗМІ, зношеність очисних споруд міста становить близько 68%, а протяжність «немолодих» водогонів Броварів становить приблизно 160 км. Якщо додати сюди ще 120 км каналізаційних мереж, які останнім часом тріщать «по швах» – вийде безрадісний «перспективний план» міських капіталовкладень. Не «гріх» згадати й про те, що житловий фонд міста забезпечений каналізацією приблизно на 78%, але ж інші 22% броварчан, позбавлених каналізаційного блага, також є жителями міста і платниками податків водночас, що мають однакові зобов’язання, але не мають однакових можливостей на реалізацію своїх прав…

Іншими словами, за відсутності адресної фінансової підтримки з боку бюджетів різних рівнів броварським платникам податків найближчими роками доведеться працювати на «унітаз» в буквальному розумінні цього слова.

НОВИНИ

15.12.2017
14.12.2017
13.12.2017
12.12.2017