У Плоскому відкликають депутатів, у Требухові — параліч влади

Плосківська сільська виборча комісія 2 лютого ухвалила рішення про відкликання трьох депутатів сільської ради та призначення проміжних виборів 4 квітня, а вже наступного дня — 3 лютого — ситуація слухалася на спільній нараді. Її скликали в.о. голови РДА Юрій Плакся та голова райради Сергій Гришко. Фактично головував останній. До речі, на неї також запросили представників прокуратури та поліції, депутатів райради тощо.

Сергій Гришко і повідомив, що депутати Плосківської сільради, а це якраз ті, щодо яких сільська виборча комісія після виконання необхідних процедур (утворення ініціативних груп, збирання підписів тощо) ухвалила рішення про відкликання, написали скаргу і в РДА, і в райраду про неправомірні, на їхню думку, дії голови сільської ради Лідії Демчук.

Сільський голова, яка була присутня на нараді, заперечила озвучені претензії, та у свою чергу зазначила, що готова, як просив Сергій Гришко, надати копії ухвалених рішень сесії сільської ради. І це, насамперед, стосувалося рішення стосовно проведеного у Плоскому опитування щодо приєднання села до Великодимерської об’єднаної громади. Тобто, на чому наголосила Лідія Демчук, ніяких процедурних порушень, про які зазначають у своєму листі-зверненні відкликані депутати, у Плосківській сільські раді немає.

Власне, ставлення трьох депутатів до децентралізаційного питання й стало своєрідним вододілом у Плоскому. Результати опитування думки жителів села на їхніх округах були практично діаметрально протилежними стосовно показників, котрі надали інші депутати. Додало масла у вогонь ще й тверде небажання Олександра Листопада, Юрія Лугіна та Юрія Кошолапа продемонструвати сесії сільської ради підписні листи.

Саме після цього відбулися збори громадськості з ініціативою відкликати депутатів, котрі, на думку зібрання, діють всупереч інтересам громади.

Нарада у райраді могла закінчитися лише констатацією фактів. Адже, як нагадав усім присутнім юрист Андрій Федоренко, суб’єктами, котрі у даному випадку можуть впливати на подальший хід подій, є самі депутати, є Плосківська сільська виборча комісія та суд. Зрозуміло, якщо хтось звернеться до нього для з’ясування істини, тобто чи відповідають ті чи інші дії вимогам законодавства. «Ні райдержадміністрація, ні райрада не є такими суб’єктами», — наголосив пан Андрій.

Але попри це емоційне обговорення ситуації продовжувалося. І воно лише зайвий раз засвідчило, що кожна зі сторін залишається на своїх позиціях. Можна лише прогнозувати з досить великою долею ймовірності, що без судової інстанції у подальшому не обійдеться.

…Требухів — ще одна зона підвищеної уваги в районі, і навіть зона тривоги. На сьогодні мало в Україні населених пунктів, якщо вони взагалі є, котрі так і не ухвалили бюджет на 2017 рік. Требухів це зробив. До цього слід додати, що у структурі сільської ради так і не сформований виконавчий комітет, так і не обраний секретар сільської ради, а конфлікт між сільським головою та частиною депутатського корпусу взагалі ставить питання — а чи можлива ефективна співпраця між ними.

До речі, запрошений на нараду голова сільради Требухова Валентин Куць не прибув, пославшись на особистий прийом громадян. Хоча варто зазначити — нарада в райраді проходила у п’ятницю, 2 лютого.

Гаряче обговорення питання, у якому взяв участь і голова бюджетної комісії сільради Требухова Володимир Сом, лише підтвердила: ситуація в цьому селі справді серйозна, і справді варто говорити про глибоку кризу владу.

Якихось конкретних рекомендацій, тим більше за відсутності сільського голови Требухова, нарада так і не виробила. Лише — перевірка, як сільська рада виконує делеговані повноваження, та з початку тижня до прокуратури має надійти звернення щодо перевірки використання посадовими особами Требухова бюджетних коштів.

Анатолій Дніпровий

НОВИНИ

17.01.2018
16.01.2018