«Воно вже й не воняє…». На Броварщині не поспішають прибирати стихійні сміттєзвалища

24 червня виповнюється рівно місяць, як біля Світильні вивантажили десятки тонн злежалого сміття. На черзі – Гоголів?

Нагадаємо, у ніч на 24 травня три великовантажні автомобілі у метрах 100 від автодороги Світильня –Гребельки на території колишнього хімскладу висипали за попередніми оцінками близько 90 тонн сміття.

Минув місяць, а сміття продовжує спокійненько лежати на місці віддалене від центральних доріг.

Сільський голова Світильні Олександр Кругляк, на чиїй території це сталося, повідомив, що санстанція робила заміри – за його словами, запаху немає, і в ґрунтові води нічого не потрапило.

«Запаху вже в 10 метрах практично немає. Сонечко припекло, то воно й не воняє. А чому не прибрали  до цього часу? У Світильнянської сільради грошей немає, ми не виконуємо бюджет!» — останні слова пана Кругляка були особливо емоційними.

Тому, як він сказав, зараз готується в райдержадміністрації відповідна програма. І райрада має виділити на це кошти. «Ось тоді ми й приберемо це сміття, вивеземо його на «Десну-2». Я вже домовився з приватним підприємцем. У нього є транспорт. І коштуватиме це  48 тисяч гривень. Як тільки кошти нам дадуть, ми  ліквідуємо це звалище», — наголосив сільський голова.

У телефонному режимі заступник голови РДА Юрій Плакся повідомив редакцію, що на сьогодні райдержадміністрація написала листа на Світильнянську  сільську  раду.

— Станом на зараз залишки на рахунку Світильнянської сільської ради складають 350 тисяч гривень. Це вільні кошти.

— Сільський голова сказав категорично,що у них грошей немає?

— Ще раз повторюю: сума, яку я назвав, у Світильні справді є. Тому місцева влада повинна не скаржитися на відсутність чогось там, коли воно є, а брати на себе відповідальність,   і  у даному випадку – прибрати сміття. Бо сільська рада відповідає у першу чергу за все, що відбувається на їхній території. І кивати на когось не варто. А програма поводження із стихійними сміттєзвалищами справді готується. Вона буде враховувати і такі ситуації, коли несподівано з’являється на нашій території  сміття з інших регіонів. Думаю, на найближчій сесії райради  програму ухвалять.

Тим часом, поки відбуваються засідання районної комісії з надзвичайних ситуацій з приводу світильнянського сміття, поки протягом місяця район і Світильня обмінюються листами, а сміття, хоч і «не воняє», але й не милує око, «намалювалася» ще одна проблема, гоголівська. Чергову порцію сміття «звідкілясь» вже вивалили на території Гоголівської сільської ради. Сільський голова Петро Приймак телефонує в РДА і цікавиться – а коли ж вивезуть сміття з його території?

Та, власне, може, пану Приймаку  і не поспішати, а вивчити досвід світилівського голови – мовляв, сонце припече, запах зникне, то нічого й страшного – хай полежить. Влаштували ж на в’їзді в хутір «Зоря» (Гоголівська сільська рада) стихійне сміттєзвалище ще з весни цього року. Але ж нікому воно не заважає, око очільникам сільської ради не мозолить, як і місцевим жителям, котрі ж напевно його і влаштували. Не «помітили» його навіть протягом  районного двомісячника з благоустрою. Не помітили, бо воно ж таки своє. То хай спокійненько і лежить…

Анатолій Дніпровий

P.S. Трохи більше тижня тому аналогічна ситуація склалася на території Іванківської сільської ради  Бориспільського району. Там несанкціоновано між селами Іванків та Кучаків чотири фури вивантажили сміття. Буквально через день його почали прибирати і через три дні впоралися повністю. Оперативне вивезення сміття відбулося завдяки спільній домовленості  сільського голови Іванкова та районного керівництва з місцевими агрофірмами, котрі і взяли на себе всі, пов’язані з цим витрати.

НОВИНИ

21.01.2018
20.01.2018
19.01.2018
18.01.2018
17.01.2018