Виконком затвердив вартість харчування у навчальних закладах та плату для батьків за дитсадки

Актуально, Новини 07 Лют. 2017 р., 14:49 638

Виконавчий комітет Броварської міської ради затвердив вартість харчування у загальноосвітніх навчальних закладах міста, а також затвердив встановлення плати для батьків за перебування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах міста.

Так, за рішенням виконкому, затверджується вартість безкоштовного одноразового харчування учнів 1-4 класів у комунальних загальноосвітніх навчальних закладах по грошовій нормі до 17,13 грн за рахунок місцевого бюджету.

Безкоштовним одноразовим гарячим харчуванням передбачається забезпечувати дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, учнів із малозабезпечених сімей, за рахунок коштів місцевого бюджету. Управління освіти і науки має організувати для них харчування з розрахунку:

— для дітей віком від 6 до 10 років на суму в 17,13 грн в день на одну дитину;

— для дітей віком після 10 років і старше на 20.09 грн в день на одну дитину;

— гімназії імені Степана Олійника на суму до 29,64 грн в день на одну дитину;

Також передбачається забезпечення безкоштовним одноразовим гарячим харчуванням за рахунок місцевого бюджету:

— дітей із прийомних сімей, дітей-вихованців будинків сімейного типу;

— дітей працівників органів міністерства оборони та внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків;

— дітей багатодітних родин (3-х і більше дітей віком до 18 років);

— дітей, батьки яких беруть та/або брали участь в АТО на Сході України;

Для них Управління освіти має організувати харчування з розрахунку:

— для дітей віком від 6 до 10 років на суму в 17,13 грн в день на одну дитину;

— для дітей віком від 10 років і старше на 20.09 грн в день на одну дитину;

— гімназії імені Степана Олійника на суму до 25,97 грн в день на одну дитину;

Для учнів, які відвідують групи продовженого дня організовується додаткове гаряче харчування по таких грошових нормах:

— 1-4 класів на суму до 18,23 грн в день на одну дитину;

— 1-4 класів гімназії імені Степана Олійника на суму до 23,76 грн в день на одну дитину;

Під час літнього відпочинку для дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування, дітей-інвалідів, учнів із малозабезпечених сімей, із прийомних сімей, дітей-вихованців будинків сімейного типу, дітей працівників органів міністерства оборони та внутрішніх справ, які загинули під час виконання службових обов’язків, дітей багатодітних родин (3-х і більше дітей віком до 18 років), дітей, батьки яких беруть та/або брали участь в АТО на Сході України організовується безкоштовне гаряче харчування за рахунок місцевого бюджету з розрахунку до 84,8 грн на одного учня на день.

Також виконком ухвалив рішення про плату для батьків за перебування дітей у комунальних дошкільних навчальних закладах у ясельній та садовій групах у розмірі 60% від вартості харчування на день.

Для перебування дітей в комунальних дошкільних навчальних закладах у санаторній групі різних профілів у розмірі 40% від вартості харчування на день.

Для батьків, у яких троє і більше дітей віком до 18 років, зменшується розмір плати на 50% і встановлюється плата за перебування у ясельній та садовій групі у розмірі 30%, а в санаторній групі у розмірі 20%.

Звільнюються від оплати за харчування дітей у дошкільних навчальних закладах:

— батьки або особи, що їх заміняють, у сім’ях, в яких сукупний дохід на кожного члена сім’ї за попередній квартал не перевищував рівня прожиткового мінімуму, який щорічно встановлюється законом про Державний бюджет України;

— діти у санаторних дошкільних навчальних закладах для дітей з малими і затухаючими формами туберкульозу, у спеціальних дошкільних навчальних закладах (групах) для дітей, які потребують корекції фізичного та (або) розумового розвитку;

Як зазначив міський голова Ігор Сапожко, усі розцінки формуються на основі тендерних процедур.

«Трибуна-Бровари» попросила прокоментувати рішення керівника Громадської ради при Управлінні освіти і науки, голову Асоціації батьків міста Ігоря Романенка:

— По цьому проекту рішення ані на рівні виконкому, ані на рівні Управління освіти з Громадською радою і Асоціацією батьків міста ніхто не радився. Хоча у нас були пропозиції щодо методики харчування у навчальних закладах.

Ми взяли за приклад місто Івано-Франківськ, де забезпеченням харчування навчальних закладів займається окрема організація. Суть у тому, що там не йде стандартне меню, а в кожній подачі різні страви на вибір. На перше — кілька страв на вибір, на друге — кілька на вибір, на десерт — теж.

Тобто, дитина сама собі вибирає, що вона хоче їсти, а не те, що їй нав’язують. На жаль, залишилася ще радянська система, коли не зважають на те, що хоче сама дитина, а дають те, що приготували.

Наприклад, не хоче дитина їсти гороховий суп, може взяти борщ і т. д. По-перше, набагато б раціональніше використовувалися кошти, по-друге, не викидалося б багато продуктів як відходи.

Щодо самих розрахунків, то вони, вважаю, нормальні. На належному рівні.

[Not a valid template]

НОВИНИ

15.01.2018
12.01.2018