«За Броварами — ніби пустеля, ніби Богом забутий край», — голова КОДА

Вдруге за місяць очільник Київської області, котрий взагалі відзначається своєю мобільністю, приїздить на Броварщину. Минулого разу він представляв нового голову РДА Миколу Клименка, нині — послухати, що відбувається у першій на Київщині об’єднаній територіальній громаді — Калитянській (КОТГ). Власне, не тільки послухати, але й вплинути ситуацію,бо далеко не все добре «у королівстві датськім».

Що характерно — Олександр Горган дає досить точні та відверті характеристики, не «растекаясь мыслью по древу», не прикрашаючи дійсності. На представленні він дав практично нищівну характеристику справ у районі: «Якщо Броварщина ще кілька років тому була попереду щодо залучення інвестицій, вважай — лідером економічного розвитку області, то за останні два-три роки вона впевнено опустилася донизу. А це стало результатом розбалансованості влади, тотальної недбалості і навіть нехлюйства». Це фактично дослівно.

Через деякий час ту свою тезу він підкріпив новою фразою. Правда, не такою ж прямолінійною і жорсткою, а навіть образною, що не позбавило її ознак критичності. Розпочинаючи зустріч з представниками калитянської громади, депутатами, він порівняв територію за Броварами у бік Чернігова з… пустелею. «Якщо інші напрямки від Києва, той же бориспільський чи ірпінський, одеський надзвичайно активно розвиваються, то виїжджаєш за Бровари — і ніби пустеля, ніби Богом забутий край», — до такого порівняння вдався очільник. А Броварщина теж надзвичайно цікава, тож потрібно піднімати привабливість цього напрямку, у першу чергу для платоспроможних громадян столиці. Бо ж місця тут чудові.

Подякувавши калитянам фактично за мужність, бо це, на його думку, був саме мужній крок — зважитися на створення об’єднаної територіальної громади, першої на Київщині, він наголосив, що ключове питання сьогодні — як допомогти громаді стати прикладом для інших, зробити так, щоб Калитянську громаду не сприймали як невдах. «А сьогодні ситуація хитка», — один з висновків пана Горгана.

Стосовно того ж, чому пристолична область пасе задніх у проведенні децентралізаційної реформи, голова КОДА висловив своє бачення — певна частина сільських голів, очільників районів перебувають у позі очікування.

«У калитянському Будинку культури можна фільм жахів знімати…»

Олександр Горган наголосив, що він приїхав до Калити говорити, давати вказівки, а в першу чергу вислухати представників громади, як вони бачать ситуацію, та який вихід є. Судячи з почутого, керівник області дуже добре обізнаний зі станом справ всередині владної верхівки, і дуже добре поінформований про конфлікт між головою та його апаратом з частиною депутатів, що між ними пробігла досить велика чорна кішка.

На його переконання, саме це і заважає Калитянській громаді рухатися вперед, розвиватися. Присутності громади немає на обласному рівні, її представників не можна побачити на різних нарадах. Така пасивність очільників КОТГ незрозуміла для Олександра Горгана. А, між тим, зиск від цього міг би бути колосальний — треба лише активно і вміло використовувати ті важелі, які надає сьогодні новоутвореним громадам держава. Йдеться про можливість, у тому числі і з обласного бюджету, отримувати додаткові кошти на реалізацію проектів, і щоб, зрештою, ніхто у громаді ніколи не пожалкував про цей важливий крок — об’єднання в громаду. «Ми готові допомогти громаді розробляти інфраструктурні проекти», — наголосив він, але недвозначно натякнув, що двері відчиняють тому, хто стукає.

Взагалі, пан Горган твердо запевнив калитянців, що повсякчас допомагатиме рухати справи громади: «Я підтримую Калитянську громаду. Ми готові для вашої громади робити більше, ніж для будь-якого міста, району. Але потрібно створити, спробувати створити єдину, монолітну команду».

Вже після виступу депутата Калитянської громади Миколи Холода, котрий підтвердив, що конфлікт є, що «…справи зайшли дуже далеко і треба розрубувати цей вузол. Раз і назавжди. Радикальним способом»,  голова КОДА висловився ще відвертіше:

«Я не приїхав сюди мирити. Тут дорослі люди. Якщо вони не можуть  знайти спільну мову між собою, значить,є на те причини. Наголошу, що взаєморозуміння, створення команди однодумців — головна передумова успіху громади. Ви прийшли на розмову — значить, ви не байдужі до долі громади. Ви тут сидите не за себе, ви за своїх дітей та внуків. Колись селище квітло, і у нас є шанс дати йому перспективу, всій громаді. Я от зайшов у ваш Будинок культури, там фільм жахів за великим рахунком можна знімати. А його стан — це мов  би символ сьогодення, по ньому можна звіряти стан справ.

Я розумію, що все непросто. На сто відсотків усвідомлюю, що у цьому залі немає людини, хто на 100% правий, а хто на 100 % не правий. Правильні висновки повинні зробити всі. Як тільки це буде, як тільки у калитянській громаді ви знайдете порозуміння, буде включене зелене світло для громади з боку обласної влади. У той же час скажу важливу річ: якщо громада такого порозуміння не знайде, не буде злагоди і порядку, як голова облдержадміністрації  говорю відверто і прямо — жодної копійки з обласного бюджету ви не отримаєте. Ми не будемо задобрювати Калитянську громаду за рахунок бюджетних коштів».

… Пан Горган закликав громаду бути відповідальною, аби не повторити старий український досвід: через чвари, непорозуміння, нездатність на компроміси і поступки шлях може вести лише до одного результату, плачевного, — до руїни.

Є інший варіант — сісти за стіл переговорів, перегорнути цю сторінку і розпочати з білого аркуша. Саме це й пропонує зробити калитянській громаді Олександр Горган. І така спроба, за його словами, буде зроблена неодмінно. Причому, на своєрідному круглому столі будуть присутні депутати, старости, активісти. І така зустріч пройде не у Калиті, а вже незабаром у Києві. Можливо, не калитянські стіни допоможуть швидше порозумітися.

Анатолій Дніпровий

Фото прес-служби КОДА.

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017