За голослівні звинувачення доведеться відповідати: Щиголь звернувся до прокуратури щодо заяв Кищука

Депутат Броварської райради (фракція БПП «Солідарність») Володимир Щиголь  сьогодні, 1.06.2017 р., звернувся з офіційною заявою до Броварської місцевої прокуратури з проханням перевірити факти, викладені депутатом Київської обласної ради Олегом Кіщуком  на засіданні екологічної комісії райради.

Комісія відбулася теж сьогодні, 1 червня. Розглядалося питання «Про надання погодження на отримання спеціального дозволу ТОВ «Орієнтир-Екоресури» на користування надрами з метою геологічного вивчення пісків Рожнівської ділянки». Під час обговорення депутат Київської облради  Олег Кищук заявив, що депутат Броварської райради Володимир Щиголь отримав хабар від керівника підприємства  ТОВ «Орієнтир-Екоресурси» Дмитра Жукова.

«У Броварському районі склалася ситуація, коли на одну й ту ж ділянку  претендують дві юридичні особи. Проаналізувавши надані мені, як депутату, матеріали з цього питання головою райради Сергієм Гришком, я зрозумів, що депутати, котрі розглядатимуть це, не можуть стовідсотково забезпечити під час прийняття рішення законність та відповідність Конституції, — розповів нашому виданню Володимир Щиголь. – У чому? Це повинен бути рівний доступ до використання надр. Чому не можуть?  Вивчивши практику прийняття аналогічних  рішень у Житомирській,  Харківській області, тобто рішень, що стосуються використання надр, я побачив, що там існує  розроблений Порядок надання дозволів на користування ними, де виписані чіткі критерії. Це – статутний фонд підприємства, досвід роботи у цій сфері, наявність відповідної матеріальної бази, використання ресурсу для власного виробництва, а не для продажу, тощо.

Ось я й запропонував, аби у Броварському районі ми мале теж такий порядок. І тоді ніхто не зміг би звинуватити депутатів у суб’єктивному підході під час голосування, у неправомірному наданні переваги тій чи іншій структурі. Роль депутатів зводилася б тоді фактично до математичного підрахунку плюсів та мінусів відповідно критеріїв.  Напевно не погоджуючись з тим, щоб район мав  чітко розроблений документ з чіткими критеріями, та бажаючи вплинути на депутатів, Олег Кищук привселюдно, безпідставно звинуватив мене в отриманні хабара під пана Жукова. Як у депутата, у мене вибору не було. Або я мовчу, і тоді фактично погоджуюсь зі звинуваченням.  Або другий варіант – звернутися до правоохоронних органів, у даному випадку до прокуратури, з проханням провести об’єктивне розслідування стосовно заяви Кищука. Що я одразу й зробив». 

Пан Щиголь наголосив також, що він неодмінно звернеться й до суду. При цьому депутат райради наголосив, що йому завдано моральної шкоди, і він вимагатиме спростування оприлюдненої Кищуком інформації на сесії райради та на комісії.

Але якщо він вважатиме, що звинувачення на його адресу від депутата облради вплине на його професійну діяльність як адвоката, якщо потягне за собою матеріальні збитки, втрату ділової репутації, то він не відкидає і матеріального позову. В одному він переконаний: людина повинна відповідати за свої голослівні твердження.

Анатолій Дніпровий

НОВИНИ

24.11.2017
23.11.2017
22.11.2017
21.11.2017