У тривалому процесі протистояння між вкладниками коштів у будівництво будинку по вулиці Симона Петлюри, 21Б та забудовниками, які свого часу взяли зобов’язання, але не добудували й досі об’єкт, перші святкують локальну перемогу – Апеляційний суд Київської області де-факто відхилив апеляційну скаргу забудовників і підтримав рішення Броварського міськрайонного суду на користь інвесторів.

Як розповіла «Трибуні-Бровари» лідер ГО «Спілка інвесторів недобудованого об’єкту по вулиці Симона Петлюри, 21Б Людмила Компанієць, у 2006 році ОП «Броварипромжитлобуд» на чолі з тодішнім депутатом Броварської міської ради Сергієм Левицьким розпочало будівництво багатоповерхового житлового будинку. Згідно підписаних договорів із майбутніми власниками квартир, будівництво об’єкту мало завершитися у 2009 році. Із вкладників загалом була взята сума у розмірі 25,3 млн. грн.

Людмила Компанієць

Але вже наприкінці 2007 року був здійснений купівлю-продаж об’єкту  готовністю із ТОВ «Північзахідтрансбуд» на чолі з Олександром Черепом. За словами інвесторів, сума угоди купівлі-продажу склала лише близько п’яти мільйонів гривень, але при цьому угода була укладена так, що вкладники стали третьою стороною і об’єкт перестав їм належати. Далі пан Череп узяв кредит у банку «Хрещатик». Ще пізніше, у 2010 році на зборах інвесторів пан Череп створив нове підприємство «Т-Фактор», а всі майнові права перейшли йому від ТОВ «Північзахідтрансбуд».

Надалі по факту будівництво «заморозилося». Склалася ситуація, коли інвестори не можуть повернути собі кошти, а будинок не будується.

У поліції, нагадаємо, на останній зустрічі з інвесторами начальник Броварського відділу Олег Янчинський повідомив, що більша частина документації знищена, а тому довести, що хтось із забудовників є шахраєм на даний момент неможливо.

5 квітня 2017 року Броварський міськрайонний суд ухвалив рішення визнати договір купівлі-продажу між «Броварипромжитлобуд» Сергія Левицького та ТОВ «Північзахідтрансбуд» Олександра Черепа недійсним. Але вже 13 травня до апеляційного суду Київської області надійшла апеляційна скарга від ТОВ «Т-Фактор», який є правонаступником ТОВ «Північзахідтрансбуд».

Тепер 20 липня Апеляційний суд Київської області ухвалив рішення про скасування договору із ТОВ “Північзахідтрансбуд”куплі-продажу об’єкту, що знаходиться за адресою: Київська область, місто Бровари, вулиця Симона Петлюри, будинок №21Б. За словами Людмили Компанієць, ця перемога є лише проміжною і попереду ще нові етапи різних судових процесів.

Як розповіла одна із лідерів Спілки інвесторів Марія Бондар, на прохання вкладників, для ведення справи призначено окремого слідчого зі слідчого комітету Броварського відділу поліції.

25 липня, як і було домовлено з Олегом Янчинським, передбачається розширена робоча нарада за участю інвесторів, депутатів робочої групи та керівництва поліції, на якій будуть озвучені результати перевірки слідчими документації забудовників, зокрема, їхніх банківських рахунків.

Поділитись