Збір підписів за чисте повітря: мешканцям набридли «відписки» та бездіяльність

Актуально, Новини 12 Кві. 2017 р., 16:20 147

11 квітня відбулась друга зустріч активістів та депутатів з мешканцями міста, темою якої стала екологічна ситуація в Броварах, а саме – стан атмосферного повітря.

Мешканці будинків (по вул. Грушевського), прилеглих до території дитячої лікарні по вул. Ярослава Мудрого не з чуток знають про викиди котельні у них по сусідству.

За інформацією «Трибуна-Бровари», з боку місцевих жителів були неодноразові звернення стосовно згубного впливу діяльності котельні на твердому паливі ТОВ «Фелікс Енерджі» та ТОВ «Фтранс». Відповідні колективні скарги були направлені Ігорю Сапожко ще в листопаді 2015 року. Результатом роботи створеної по розгляду звернення комісії було відписано, що «згідно протоколів лабораторних досліджень ДУ «Київський ОЛЦ ДСЕСУ» у відібраних пробах атмосферного повітря всі показники в межах норми», але при цьому власнику котельні надано рекомендації про необхідність дотримання технології при роботі котельні та створення належних умов для зберігання деревної продукції». Чергове звернення в грудні 2015 року щодо діяльності тієї самої котельні спіткала доля попереднього:

Проте мешканці, не задоволені результатом роботи виконавчих органів, звернулись зі скаргою повторно в травні 2016 року:

Крім того, люди зафільмували наслідки роботи котельні в січні 2016 року та повідомили органи виконавчої влади, де можна ознайомитись з відео.

На вчорашній зустрічі мешканці зазначали, що з того часу ситуація протягом опалювального сезону кардинально не змінилась. Єдиним порятунком для людей зараз є напрямок вітру, оскільки якщо вітер дме в бік вікон помешкань, ситуація стає нестерпною. «Ми майже не відкриваємо вікна через постійний сморід, особливо вночі. При цьому часом тхне і пластиком, і торфом, тому не маємо навіть уявлення чим там топлять. Паливо для котельні привозять вночі, коли нічого не видно, ми тільки чуємо як працівники перекидають це все лопатами. Чорний їдкий дим йде з труби і вдень при розпалюванні котла і вночі, тому дихати в помешканнях дуже важко. Таке враження, що в квартирі стоїть авто з увімкнутим двигуном. На підвіконнях у нас постійно попіл, штори приходиться прати постійно», — жаліються мешканці. Крім того, броварчани з прилеглих будинків зазначили, що стали частіше хворіти протягом останніх двох років, головним чином скаржаться на хронічний нежить та кашель.

У підсумку зборів мешканці підписали два звернення стосовно екологічної ситуації, заручниками якої стали їх родини. Бідкались лише, що наразі прийшло мало сусідів чи то через зневіру, чи то через зайнятість . Тому збір підписів триває, а опісля звернення буде направлено адресатам.

Люди більше не хочуть бачити папери з відписками, вони хочуть бачити реальні кроки в бік покращення ситуації.

Бажаючі долучитись до зрушення екологічних проблем з мертвої точки можуть звертатись і брати активну участь в діяльності ГО «Еко-Бровари».

НОВИНИ

12.12.2017
11.12.2017
10.12.2017
09.12.2017