Зроблено ще один крок до утворення Великодимерської об’єднаної громади

Минулого тижня представники спільної робочої групи з утворення Великодимерської  добровільної об’єднаної територіальної допомоги (ВДОТГ) подали пакет документів до Київської облдержадміністрації для проведення юридичної експертизи на відповідність всіх ухвалених рішень, проведення процедурних питань законодавству України. Згідно із нормами облдержадміністрація має розглянути і дійти відповідного висновку протягом 10 днів. Термін розгляду великодимерського питання спливає 27 квітня.

Після цього висновок має підписати голова КОДА Олександр Горган. І якщо він буде позитивним, то далі розпорядження очільника  області направляється до Центральної виборчої комісії для призначення дати виборів ради громади та голови.

Селищний голова Великої Димерки Анатолій Бочкарьов сподівається, що висновок КОДА буде однозначно позитивним, і вже незабаром у громаді пройде виборчий процес.

Пропозиції увійти до складу Великодимерської  громади направлялися на початковому етапі усім сільським, селищним радам Броварського району,окрім так званої ще неутвореної Придесінської  громади та вже утвореної Калитянської. Нелегкі децентралізаційні процеси в районі принесли наступний результат:  за входження до Великодимерської громади  остаточно проголосували  чотири сільських ради та одна селищна. З другої спроби це зробили у Рудні, і лише з третьої — у Бобрику.

Таким чином, у разі позитивного висновку та проведення майбутніх виборів учасниками другої на Броварщині об’єднаної громади стануть 11 населених пунктів:  Велика Димерка, Рудня, Шевченкове, Бобрик, Гайове, Жердова, Вільне, Захарівка, Мала Тарасівка, Підлісся, Покровське.

Найвагомішим мінусом для ініціаторів і провідників ідеї створення Великодимерської громади стала відмова входити  до неї найближчих районних «важковаговиків», які мають добрий економічний потенціал — Калинівка, Красилівка, Богданівка. Правда, з ухваленням закону 4772 про добровільне приєднання громад у Великій Димерці сподіваються, що цим деякі громади скористаються, і, зрештою, зроблять крок для приєднання до ВДОТГ. І йдеться не тільки про «важковаговиків», але й про менш потужних.

Тим часом, голова КОДА  Олександр Горган напередодні Пасхи безпосередньо у Ржищеві підписав розпорядження про утворення Ржищівської міської об’єднаної громади. Сталося це буквально у той день, коли Президент України підписав закон 5520, яким дозволяється об’єднуватися в одну громаду населеним пунктам  з різних районів. А жити разом з Ржищевом однією громадою виявили бажання села із Кагарлицького та Миронівського районів попри протидію певних владних структур цих районів.

Анатолій Гаркуша

НОВИНИ

10.12.2017
09.12.2017
08.12.2017
07.12.2017